Не створять, а перейменують: Шмигаль пояснив, яке міністерство стане Міністерством єдності

Уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України

Віце-прем’єр Олексій Чернишов та прем’єр-міністр Денис Шмигаль
Віце-прем’єр Олексій Чернишов та прем’єр-міністр Денис Шмигаль

У вівторок, 3 грудня, Верховна Рада проголосувала за призначення Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єра – міністра з питань національної єдності. Новостворене міністерство, анонсоване президентом Володимиром Зеленським, покликане об'єднувати українців за кордоном та протидіяти російським наративам. Це рішення викликало здивування, адже грошей на нове міністерство в бюджеті на 2025 рік не заложено. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, як буде вирішена ця проблема. 

“Сьогодні Верховна Рада призначила на посаду Віцепрем'єр-міністра — Міністра національної єдності України Олексія Чернишова. Уряд зі свого боку ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України. Це інституційне посилення допоможе сформувати нову якість роботи та взаємодії з багатомільйонною українською спільнотою з усіх хвиль міграції. Створення Міністерства національної єдності також сприятиме формуванню стратегії щодо того, як повернути українців жити і працювати в Україну. Новий віцепрем’єр-міністр уже найближчим часом має представити чіткий план розбудови міністерства, команду та основні KPI”, - написав Денис Шмигаль.

Зауважимо, що Мінреінтеграції з моменту звільнення Ірини Верещук, яка його очолювала і перейшла працювати в Офіс Президента, залишалося без Міністра.

Що відомо про створення Міністерства єдності

Ідею створення Міністерства української єдності президент Володимир Зеленський озвучив 20 серпня на зустрічі з керівниками дипломатичних установ України. За словами президента, нова інституція відповідатиме за об'єднання українців за кордоном, захист їхніх інтересів, культурні та освітні ініціативи, а також боротьбу з російською пропагандою.

Попри заявлені цілі, ініціатива отримала неоднозначну реакцію. Згідно з опитуванням Active Group, більшість українців висловлює скептицизм щодо ефективності нового міністерства. Також відомо, що рішення про створення відомства та можливе призначення Чернишова стане одним із ключових питань найближчого засідання Верховної Ради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube