Найвідоміші аукціонні британські компанії перевіряють за співпрацю з Коломойським і Абрамовичем - Bloomberg

Читать на русском

Влада США запросила у Sotheby's та Christie's інформацію щодо їхніх клієнтів

Читать на русском
Найвідоміші аукціонні британські компанії перевіряють за співпрацю з Коломойським і Абрамовичем - Bloomberg
Мільярдер Коломойський перебуває під санкціями

Влада США запросила у Sotheby's та Christie's інформацію щодо їхніх клієнтів

Влада США запідозрила найстаріші аукціонні доми Sotheby's та Christie's у тому, що вони продали твори мистецтва підсанкційним олігархам. У керівництва компаній запросили документацію для перевірки. У переліку клієнтів можуть бути російські мільярдери Роман Абрамович, Андрій Мельниченко, Віктор Вексельберг, а також Ігор Коломойський. 

Про це пише видання Bloomberg із посиланням на власні джерела при владі. 

Повідомляється, що аукціонні доми не підтвердили й не спростували таку інформацію. Але наголосили, що співпрацюють із правоохоронцями, коли це потрібно. 

"Таким чином влада США намагається припинити діяльність "професійних ухилянтів від санкцій" і тих осіб, які допомагають заможним особам обходити обмеження та відмивати гроші", - пояснюють журналісти Bloomberg. - Після вторгнення Росії в Україну США розширили санкції проти російських бізнесменів і компаній, пов’язаних із Володимиром Путіним. Це призвело до конфіскацій предметів розкоші". 

У Коломойського тривають неприємності

Напередодні, 1 лютого, СБУ та БЕБ провели обшуки у бізнесмена Ігоря Коломойського. Їм вдалось викрити масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта". Вони були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих незаконним шляхом. Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів незаконної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

До початку повномасштабного вторгнення статки Коломойського видання Forbes оцінювало у 1,8 мільярда доларів, але їх переоцінили після того, як активи "Укрнафти" та "Укртатнафти" були відчужені на користь держави.

У жовтня 2022 року Володимир Зеленський своїм указом позбавив Ігоря Коломойського громадянства України

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.