Серед них - музеї історії туалету, сексуальних культур світу і сміття
Коли чуєш слово «музей», то тут же уявляєш нудні зали, де все припало пилом. Однак сучасні виставкові зали можуть бути цікавими і однозначно привернуть вашу увагу. Це дозволить по-іншому поглянути на культуру.
Інформатор розповідає, де в Україні знаходяться самі незвичайні музеї, і чому їх варто відвідати.
Це приватний музей, який відкрили ще у 2007 році. Він входить до десятьох найцікавіших і незвичайних музеїв України, тут представлена найбільша в світі колекція сувенірних унітазів, занесена до Книги рекордів Гіннеса. Його експозиція охоплює всі етапи розвитку туалету:від найдавнішого кам'яного туалетного стільця до сучасних систем переробки відходів. Колекція постійно поповнюється справжніми антикварними експонатами з усього світу. Відвідувачів інформують про захист навколишнього середовища, санітарії та гігієни.
У кінозалі можна подивитися відео про туалети на різними мовами. Тут же можна придбати сувеніри, потрапити на лекцію або виставку, а також пройти квести.
Це єдиний музей на території України, який проводить просвітницьку та навчальну діяльність в області сексуальних відносин. Для гостей тут працює кілька залів. Кожен з них присвячений сексуальній культурі окремої країни: Греції, Риму, Індії, Японії, Китаю, країн Європи, Америки та Африки.
Є окремий зал, присвяченій відхиленням в сексуальному розвитку і підлітковий зал, в якому знаходяться матеріали з анатомії, психології людини і її сексуальної поведінки. Тут проводяться лекції зі статевого виховання підлітків (від 15 років).
Столичний музей знаходиться на території заводу з переробки вторинної сировини «Київміськвторресурси». Це підприємство здійснює заготівлю, обробку та переробку паперових, полімерних, текстильних, гумових і скляних відходів, а також робить заготовку металобрухту кольорових і чорних металів. Його також називають музеєм антикваріату або «музеєм непотрібних речей».
У колекції зібрано безліч екзотичних речей, багатьом з яких понад 200 років. Цікава експозиція музею - старовинна перукарня. У спеціальній валізці - перші залізні бігуді-ножиці, бритва, металевий фен німецького виробництва. Тут ви навіть побачите старовинні ікони, які звозили сюди з усієї країни. Співробітники музею стверджують, що було кілька спроб викупити ікони, але їх не продали.
На території підприємства «Україна» у Вінниці, де збирають і сортують різне сміття, був створений музей. Основними його експонатами є старовинні речі, які були знайдені ентузіастами на звалищах міста. Експозиція постійно поповнюється цікавими предметами.
Так, за п'ятнадцять років вдалося зібрати близько 2 000 експонатів. Серед них і старовинні підстаканники, медалі, ножі, різноманітні порцелянові скульптури, статуетки радянських вождів, самовари.
Цей музей повністю присвячений проблемам сну, психології та перетворення сновидінь в мистецтво. Приміщення розділене на чотири зони. У першій розташована експозиція музею, в другій розташувався невеликий магазин, де відвідувачі зможуть придбати сувеніри. Третя зала створена для психоаналізу, а у четвертій розташувався лінгвістичний клуб.
Головна місія музею - дати зрозуміти гостям і знайти один з шляхів пізнання світу сновидінь, повного фантазій, а також психічної реальності, витканої з фрагментів слів, образів і почуттів. Ви навіть зможете потрапити на прийом до психоаналітика, який пояснить взаємозв'язок снів з реальністю.
Тут ви знайдете скриню сновидінь, де сміливо можете залишити свій сон, записаний на папері, у формі малюнка, книги або іншого предмета. У музеї проводяться виставки, лекції, семінари, групові заняття і кінопокази.
Один з кращих сільських музеїв нашої країни, що володіє унікальною колекцією предметів мистецтва. Він розташовується в колишній графській садибі Подгорічані. Експозиція музею включає відділи: іконопису, сучасного вітчизняного мистецтва, зарубіжного мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва, археології та історії краю.
Музей володіє унікальним зібранням станкового живопису та графіки. Також в експозиції присутні старовинні ікони, роботи видатних українських та російських художників - Іллі Рєпіна, Івана Айвазовського, Тараса Шевченка,Івана Шишкіна, Василя Кандинського, Казимира Малевича, Валентина Сєрова, Абрама Архипова, Олександра Головіна, Ісаака Левітана, Олександра Бенуа.
Особливе місце в колекції займає західноєвропейський живопис. Серед найцінніших творів - картини голландців, гравюри італійського майстра XVIII століття Джованні Піранезі. Є в музеї і унікальні для України роботи Пабло Пікассо - дві картини, зокрема і всесвітньо відомий «Голуб миру», подаровані відомим російським літератором Іллею Еренбургом, і два зразки «пікассівської» кераміки.
Незвичайний історичний музей під водою, був заснований у квітні 2012 року. Всі експонати розташовані під водою на глибині до десяти метрів на відстані трьохсот метрів від берега.
Експозиція представлена скульптурами історичних діячів, військово-морськими артефактами Великої вітчизняної і Кримської воєн, а також якорями різних систем і епох. Занурившись під воду, ви знайдете репліки давньогрецьких скульптур, протидесантні їжаки часів Другої світової, литі ядра, затонулі в Чорному морі під час Кримської війни і багато іншого. Все це розташовано серед мальовничих підводних скель, по сусідству з представниками флори і фауни Чорного моря. Щороку експозиція поповнюється новими експонатами.
Один з найцікавіших об'єктів для любителів містики і чаклунства. Тут ви побачите експонати, що розповідають про карпатських чаклунів і мольфарів. Відомо, що вони є носіями давніх магічних знань, а також мають екстрасенсорні здібності. Тут ви побачите посох, за допомогою якого врятували жабу від змії, і тепер він має чудодійну властивість: мирить подружжя, що посварилися.
Музей встиг придбати велику популярність серед туристів.
Найяскравішими експонатами музею є ступка, ніж і хрест, які в різні періоди були головними робочими інструментами знахарів. Можна також побачити камінь-Громовицю, який, згідно з повір'ями, має дивовижні магічні властивості. Таку силу камінь придбав після відколу від великої скелі під час сильної зливи і грози. Так, у 1989 році на першому фестивалі «Червона рута» в Чернівцях мольфар Нечай отримав офіційне запрошення від влади забезпечувати гарну погоду впродовж фестивалю. Потім він навіть передбачив війну України з Росією.
Унікальний арт-проект, де зароджуються і реалізуються найрізноманітніші мистецькі проекти. Проекти музею стали відомі не тільки в Україні, а й в усьому світі. Одним з таких можна назвати щорічний фестиваль «КіноЛев», мета якого полягає в підтримці початківців режисерів. Тут часто проводяться фестивалі, тут також можна знайти магазин скла і ресторан.
Це перший музей в Україні такого спрямування. На стелажах зібрані понад 150 предметів контрабанди та ілюстрацій способів їх незаконного ввезення. Гості можуть побачити порцелянові сервізи з героїном всередині, кокаїнові тайники в різних предметах, нашпиговані сигаретними пачками автомобільні двері, діаманти в каблуках, макет підземного ходу, який прокопали під державним кордоном під Ужгородом.
Це перший в світі музей знаменитого українського продукту. Головна частина експозиції - скульптури з сала. Їх розміщують в скляних боксах, в яких підтримують температуру - 6 ° С. Тут ви знайдете фотографії, картини, відеозаписи та інсталяції, присвячені цьому продукту.
Для гостей проводять екскурсії п'ятьма мовами, вони завершуються дегустацією самогону та 13 видів сала, приготованого в різних регіонах за різними рецептами. Пропонують сало в розсолі, з кропом, з чорносливом, просочене часником, в оцті, а також червоне сало - з гострою паприкою і чорне - з чорним перцем.
Відпочиньте і проведіть час із задоволенням!
Нагадаємо, в Харкові створять музей мера Харкова Геннадія Кернеса.
Крім того, глава держави Володимир Зеленський заявив, що в Україні другу чергу музею Голодомору добудують до 2022 року.
Також Інформатор писав, що цікавого подивитися і де відпочити в Черкаській області.Там ви знайдете Буддійський храм, маленьку Швейцарію і резиденцію Богдана Хмельницького.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .