Світло також вимикають в Одеській області, але графіки застосувати неможливо
В Україні продовжують ліквідовувати наслідки нічної та ранкової російської атаки 22 березня. Так, енергетикам вдалося запустити частину обладнання на Дніпровській ГЕС. Втім, електроенергію станція поки не виробляє.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України у Telegram. Водночас у ДТЕК попередили мешканців Одеси та Одеської області про перехід на екстрені відключення світла.
“На ДніпроГЕС, попри значні пошкодження, енергетикам вдалося запустити в роботу частину обладнання. Однак електроенергію станція поки не виробляє. Триває огляд пошкоджень для з’ясування та оцінки масштабів збитків”, – заявили у Міненерго.
В Одесі та Одеському районі внаслідок російської атаки по енергооб'єктах споживачів переводять на екстрені відключення світла. Також у ДТЕК пояснили, що графіки відключень застосувати неможливо через значні масштаби пошкоджень після ранкового обстрілу.
“Енергетики роблять все можливе, щоб повернути світло в домівки українців, але для стабілізації енергосистеми області потрібно більше часу”, – додали у повідомленні.
Російські загарбники вночі та вранці 22 березня влаштували новий масований обстріл України. За словами Володимира Зеленського, загалом ворог запустив понад 60 "шахедів" та 90 ракет різних типів. Цілями ворога знову стали електростанції, лінії електропостачання, гребля ГЕС, житлові будинки та навіть тролейбус.
Внаслідок ударів загинули п’ятеро мирних мешканців, ще 26 отримали поранення. Пошкоджено понад 100 будівель, серед яких об'єкти енергоінфраструктури. Найбільше руйнувань зафіксовано у чотирьох областях. Крім того, атакували Дніпровську ГЕС. Туди влучили вісім ракет. Дамба вціліла та стоїть, хоч і має пошкодження, а на станції виникла пожежа.
Також у низці регіонів зникло світло. Внаслідок цього понад 1000 шахтарів застрягли під землею. Зокрема, на шахтах у Дніпропетровській та Донецькій областях.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Звертаємо увагу на модель зберігання F-16, аналогічну до іранської практики розміщення літаків у захищених ангарах. Проте існує ризик, що російські сили зможуть виявити їх географічне місце. Анатолій Храпчинський висловлює сумніви щодо ефективності цього захисту, зазначаючи, що російські сили ймовірно будуть активно полювати на ці літаки, які стануть найновішим додатком до нашої авіації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.