У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Революційні технології приведуть до прориву в сучасній астрофізиці, - вважають вчені
NASA відправить у космос телескоп, здатний розпізнати мільйони галактик і мільярди зірок. А також, можливо, відповісти на питання про природу темної матерії у Всесвіті.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт NASA.
Мисливці за планетами, які знаходяться поза зоряними системами, знайшли тисячі таких космічних тіл. Більшість з них обертаються близько до своїх зірок.
Але вчені також знайшли кілька інопланетних світів, які вільно плавають галактикою як так звані планети-ізгої, не прив'язані до якої-небудь зірки.
Багато астрономів вважають, що ці планети зустрічаються частіше, ніж ми думаємо, але наші методи пошуку поки що не впоралися із завданням з їхнього визначення.
Такі світи були в значній мірі важкодосяжним для інших місій з полювання за планетами.
Незабаром NASA почнуть активно шукати такі планети за допомогою нового революційного Nancy Grace Roman SpaceTelescope.
До цього огляд планет здійснювали за допомогою методу, названого "Спостереження за допомогою мікролінзування в астрофізиці" або гравітаційного лінзування.
З його допомогою сканували центральну опуклість нашої галактики Чумацький Шлях з 2006 по 2007 рік. Для цього використовувався 1,8-метровий телескоп в обсерваторії університету Маунт-Джона в Новій Зеландії.
У цьому методі тіло розміром з планету ідентифікується побічно, оскільки воно просто проходить перед більш далекою зіркою, внаслідок чого зірка стає яскравішою.
Ефект схожий на космічне дзеркало або збільшувальну лінзу - світло від зірки на задньому плані спотворюється і посилюється, стаючи яскравішим.
Тепер NASA відправить Nancy Grace Roman в глибини космосу на пошуки планет-ізгоїв, а також тисячі інших планет, мільйонів галактик і мільярдів зірок.
Римський космічний телескоп - це обсерваторія нового покоління, яка буде спостерігати за величезними відрізками простору і часу, щоб досліджувати інфрачервоний Всесвіт.
Астрономи очікують, що Nancy Grace Roman відкриє значну кількість скелястих світів в регіоні, де може існувати рідка вода,і за його межами.
Спостереження місії також допоможуть прояснити дві з найбільших космічних загадок: темну енергію та темну матерію.
Телескоп досліджує зірки в довколишніх галактиках і відправитися на пошук нових астероїдів, комет і малих планет у зовнішній Сонячній системі. Вчені будуть використовувати ці дані, щоб краще зрозуміти Всесвіт і наше місце в ньому.
Телескоп вже успішно пройшов критичну перевірку конструкції.
"Ми знаємо, як це буде виглядати і на що буде здатне. Тепер, коли основа закладена, команда рада продовжити будівництво і тестування обсерваторії, яку задумали", - розповіли в агентстві.
Запуск місії планується не пізніше травня 2027 року.
Раніше Інформатор повідомляв, що українці зможуть побачити пік зорепаду Драконіди у п'ятницю ввечері.
Також ми писали, що в NASA спровокують зіткнення ракети з астероїдом,щоб перевірити захист Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .