RU
Головна
Наука
Космос
12:09, 9 Вересня
Информатор UA

Интро

Космічне агентство NASA оголосило нову дату запуску телескопу "Джеймс Вебб". Агентство розраховує запустити його до космосу 18 грудня 2021 року. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на NASA . Обсерваторія вартістю у 8,8 мільярда доларів, названа на честь другого адміністратора NASA, є наступником знаменитого телескопу Хаббл. 18 гексагональних позолочених дзеркал дозволять телескопу спостерігати далекі планети і віддалені куточки Всесвіту з рівнем деталізації, який набагато перевершує можливості Хабблу. Астрономи з нетерпінням чекали запуску телескопу протягом багатьох років, але його запуск переносили через проблеми в розробці і перевитрати коштів. NASA і Northrop Grumman, головний підрядник телескопу, спочатку встановили бюджет у 1 мільярд доларів для Джеймса Вебба і дату запуску приблизно на 2007 рік. До 2011 року дату запуску перенесли на 2018 рік, але потім її знову перенесли через перевитрати коштів . На початку минулого року генеральний інспектор NASA заявив, що терміни знову довелося перенести через низку технічних проблем, а потім пандемія внесла свої корективи. За результатом інженери змістили дату запуску на 31 жовтня, а тепер на 18 грудня. Остання затримка не має нічого спільного з телескопом. Ракета Ariane 5, якою будуть запускати Джеймс Вебб, більше року не літала в космос через проблеми з її обтекателями корисного навантаження, які виявили під час двох місій у 2020 році. Ракета успішно запустила партію супутників у липні. У тому ж місяці Європейське космічне агентство, яке є партнером NASA за проектом "Джеймс Вебб" підписало новий план запуску телескопу. NASA призначило нову дату після консультацій з Arianespace, французькою компанією, чия ракета Ariane 5 відправить Джеймса Вебба в космос з космодрому в Куру. Телескоп успішно пройшов фінальні випробування наприкінці минулого місяця, і тепер готується до доставки на космодром. Інженери помістять космічний корабель до спеціального (і дуже коштовного) транспортного контейнеру, перш ніж він буде відправлений до Куру. Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

NASA оголосило нову дату запуску телескопу "Джеймс Вебб"

Читать на русском
NASA оголосило нову дату запуску телескопу "Джеймс Вебб"

Телескоп планували запустити до космосу ще у 2007 році

Космічне агентство NASA оголосило нову дату запуску телескопу "Джеймс Вебб". Агентство розраховує запустити його до космосу 18 грудня 2021 року.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на NASA .

Обсерваторія вартістю у 8,8 мільярда доларів, названа на честь другого адміністратора NASA, є наступником знаменитого телескопу Хаббл. 18 гексагональних позолочених дзеркал дозволять телескопу спостерігати далекі планети і віддалені куточки Всесвіту з рівнем деталізації, який набагато перевершує можливості Хабблу.

Астрономи з нетерпінням чекали запуску телескопу протягом багатьох років, але його запуск переносили через проблеми в розробці і перевитрати коштів. NASA і Northrop Grumman, головний підрядник телескопу, спочатку встановили бюджет у 1 мільярд доларів для Джеймса Вебба і дату запуску приблизно на 2007 рік. До 2011 року дату запуску перенесли на 2018 рік, але потім її знову перенесли через перевитрати коштів . На початку минулого року генеральний інспектор NASA заявив, що терміни знову довелося перенести через низку технічних проблем, а потім пандемія внесла свої корективи. За результатом інженери змістили дату запуску на 31 жовтня, а тепер на 18 грудня.

 Остання затримка не має нічого спільного з телескопом. Ракета Ariane 5,  якою будуть запускати Джеймс Вебб, більше року не літала в космос через проблеми з її обтекателями корисного навантаження, які виявили під час двох місій у 2020 році. Ракета успішно запустила партію супутників у липні. У тому ж місяці Європейське космічне агентство, яке є партнером NASA за проектом "Джеймс Вебб" підписало новий план запуску телескопу. NASA призначило нову дату після консультацій з Arianespace, французькою компанією, чия ракета Ariane 5 відправить Джеймса Вебба в космос з космодрому в Куру. Телескоп успішно пройшов фінальні випробування наприкінці минулого місяця, і тепер готується до доставки на космодром. Інженери помістять космічний корабель до спеціального (і дуже коштовного) транспортного контейнеру, перш ніж він буде відправлений до Куру.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.