Народ Венесуели повинен мати шанс: Сибіга відреагував на падіння режиму Мадуро

За словами очільника МЗС, режим Мадуро власноруч зруйнував будь-яку довіру до себе через терор проти власного народу

Сибіга відреагував на падіння режиму Мадуро
Сибіга відреагував на падіння режиму Мадуро. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Україна офіційно відреагувала на падіння режиму Ніколаса Мадуро, підтримавши право венесуельців на свободу від багаторічного гноблення. Київ, який сам роками бореться за демократичні цінності, вважає кінець диктатури у Каракасі логічним завершенням епохи насильства та вкрадених виборів.

Позицію Києва озвучив міністр Андрій Сибуга, йдеться у дописі МЗС. Очільник МЗС наголосив, що Україна завжди була серед тих держав, які не мирилися з фальсифікаціями у Венесуелі. Він наголосив, що режим Мадуро власноруч зруйнував будь-яку довіру до себе через терор проти власного народу.

"Україна послідовно відстоює право народів на вільне життя, без диктатури, гноблення та порушень прав людини. Режим Мадуро порушив усі ці принципи в усіх аспектах. Демократичні країни та правозахисні організації по всьому світу давно наголошували на масових злочинах його режиму, насильстві, катуваннях, утисках, порушеннях усіх базових свобод, вкрадених виборах та руйнуванні демократії і верховенства права", - йдеться у дописі. 

Андрій Сибіга також нагадав, що Україна принципово не визнавала Мадуро президентом після останніх виборів, що супроводжувалися жорстоким придушенням протестів. Київ виступає за те, щоб подальші зміни у Венесуелі відбувалися виключно на основі міжнародного права та з урахуванням інтересів простих громадян. Міністр подякував міжнародній спільноті за рішучі кроки у захисті людських життів та висловив сподівання, що венесуельці нарешті отримають шанс на гідне та безпечне майбутнє без тиранії.

Удари США по Каракасу

Ситуація у Каракасі кардинально змінилася після нічної, військової операції США 3 січня. Елітний спецпідрозділ Delta Force захопив Ніколаса Мадуро та його дружину Сілію Флорес.

Президент Дональд Трамп підтвердив успішний масштабний удар, після чого лідера країни-бензоколонки було вивезено до США. Наразі йому вже пред’явлено офіційні звинувачення у наркотероризмі та контрабанді кокаїну в суді Нью-Йорка. У самій Венесуелі влада оголосила мобілізацію. Там також вимагають доказів, що Мадуро живий.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити