Нардеп Трухін написав заяву про складання мандату

Читать на русском

Своє рішення Трухін поки не коментував

Читать на русском
Нардеп Трухін написав заяву про складання мандату
Трухін у Верховній раді, фото: "УНІАН"

Своє рішення Трухін поки не коментував

У Верховній раді зареєстрували проєкт постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата Олександра Трухіна. Підставою для цього є його особиста заява. Він написав її у середу, 22 лютого. 

Про це йдеться у висновку до проєкту постанови №9056. Трухін, який був обраний як представник партії "Слуга народу" в одномандатному окрузі №40 в Дніпропетровській області, написав заяву про складення мандату.

Проєкт постанови про дострокове припинення повноважень нардепа Трухіна
Проєкт постанови про дострокове припинення повноважень нардепа Трухіна

 

Заява Трухіна 
Заява Трухіна 

Оновлено о 13.49. Рада підтримала припинення повноважень нардепа Трухіна. Це рішення підтримало 288 парламентарів. 

Аварія за участю Трухіна

23 серпня 2021 року Трухін потрапив у ДТП, тоді постраждали 6 людей. Через тиждень після аварії нардеп заявив, що не перебував за кермом, і співпрацював з поліцейськими при оформленні протоколів. 1 лютого 2022 року видання "УП" оприлюднило розслідування з відео щодо ДТП за участі Трухіна. На відео з нагрудної камери поліцейського зафіксовано, як нардеп хотів залишити місце ДТП і запевняв, що може вирішити питання з керівництвом МВС. Згодом він запропонував "150 тисяч бонусу", які лежали в автівці, щоб вони допомогли йому втекти з місця пригоди. У ДБР заявили, що не мали у своєму розпорядженні відео щодо ДТП за участю Трухіна з нагрудної камери поліцейського. Після розголосу тодішня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова розпочала нове кримінальне провадження. 2 лютого 2022 року Трухіна виключили зі "Слуги народу". Він заявив журналістам, що готовий скласти свій мандат нардепа, якщо "примусить партія". Наприкінці серпня 2022 року суд призначив 850 гривень штрафу чоловіку, який їхав в авто з Трухіним і взяв на себе провину за ДТП з потерпілими.

Вирок суду 

22 лютого 2023 року суд виніс вирок Трухіну. Він пішов на угоду зі слідством і визнав свою провину в пропозиції хабаря поліцейському. За її умовами, Трухін зобов'язується протягом місяця заплатити 6 мільйонів гривень підтримку ЗСУ. Також він має заплатити штраф – 68 тисяч гривень. Це максимальна сума штрафу за статтею, яку інкримінують Трухіну. Заставу, яку Трухін вносив під час слідства, також перерахують на ЗСУ – це 49,6 тисячі гривень.

Під час укладання угоди Трухін розповів, за що саме він пропонував хабар – за те, щоб найскоріше залишити місце ДТП. Прокурор наголосив, що ця угода жодним чином не стосується його участі в самій аварії. Це, на думку обвинувачення, означає, що злочин Трухіна не був настільки небезпечним, щоб призначати йому більш тяжке покарання, ніж штраф. Також на вибір санкції вплинула наявність у нього двох дітей і заохочень від державних органів. Після того, як вирок набере чинності, Трухін втратить мандат народного обранця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.