Сергій Рахманін заявив, що звільнення Федорова з Міноборони було помилкою, але шляху назад немає через застереження радників президента та ризики для країни, що воює
Член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін заявив, що звільнення Михайла Федорова з посади міністра оборони було помилкою, оскільки пів року - недостатній термін, щоб людина встигла себе проявити. При цьому нардеп переконаний, що повернення Федорова у Міноборони неможливе через особливості характеру президента та позицію його радників, які вважають ще одну заміну міністра надто великим ризиком для країни, яка воює.
Про це Рахманін сказав в інтерв'ю "Українській правді". За його словами, обґрунтованих підстав для звільнення Федорова не було.
"Звільнення Федорова було помилкою хоча б тому, що пів року - недостатній термін для того, щоб себе проявити. Обґрунтованих підстав для його звільнення не було. Він - масштабна системна людина, ентузіаст. Але в нього був шанс зробити більше, і президент його цього шансу позбавив", - сказав Сергій Рахманін.

Водночас нардеп зазначив, що у Федорова, за його ж словами, "були і помилки, про які він не любить говорити". Рахманін наголосив, що не поділяє спроб зробити цю історію чорно-білою - надмірно демонізувати одних і надмірно ідеалізувати інших.
"Мені найбільше не подобається в цій історії спроба зробити картинку чорно-білою. Надмірна демонізація одних і надмірна ідеалізація інших. Життя набагато складніше, і воно точно не чорно-біле, особливо коли йдеться про політику", - зауважив Сергій Рахманін.
Рахманін окреслив кілька головних причин відставки. Перша - Федорова стало забагато у медіапросторі, і навряд чи це подобалося президенту, який, за словами нардепа, "амбітна людина із особливим ставленням до інших героїв".
Друга причина - відкритий конфлікт між головнокомандувачем Олександром Сирським і міністром оборони, який поширився на апарат головкома, Генштаб і Міністерство оборони. Рахманін вважає, що це "не могло не шкодити Силам оборони, сектору нацбезпеки і взагалі обороноздатності держави". Третя причина, яку називали і президент, і сам ексміністр, - невиконання мобілізаційної реформи, реалізація якої була однією з умов призначення Федорова на посаду.
Щодо можливого повернення Федорова в уряд нардеп заявив, що вважає це малоймовірним. Він пояснив це небажанням президента визнавати помилки та демонструвати слабкість, а також позицією радників Зеленського, які вважають, що чергова зміна міністра оборони під час війни стане ще більшим стресом для країни, ніж уже здійснене призначення в.о. міністра Євгена Хмари.
Раніше Інформатор повідомляв, що Федоров назвав причину звільнення з Міноборони і розповів про конфлікт із головнокомандувачем Олександром Сирським, який передував його відставці з посади міністра оборони. Також ми писали, що Федоров пообіцяв не йти в опозицію Зеленському, але лише до завершення війни та розповів про умови свого можливого повернення в уряд.