Нардеп Потураєв дорікнув українцям за те, що вони поскупилися грошей на серіал Горбунова. Барбі ж дивляться

Читать на русском

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики впевнений, що в кіноіндустрію потрібно вкладати державні гроші

Читать на русском
Барбі
Народний обранець привів для прикладу популярну стрічку

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики впевнений, що в кіноіндустрію потрібно вкладати державні гроші

Напередодні чимало українців обурилось щодо фінансування державою виробництва фільмів та серіалів на чималі гроші. Так, наприклад, продюсерська компанія телеведучого Юрія Горбунова мала отримати 33 млн гривень на виробництво комедійного серіалу під робочою назвою "СМТ Інгулець". Втім після хейту зірка відмовився від грошей з держбюджету та оголосив, що буде шукати інші джерела фінансування. 

З цього приводу в інтерв’ю виданню "Українські" новини висловився голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардеп від фракції "Слуга народу", Микита Потураєв. За його словами, голлівудські блокбастери без української гривні проживе, а ось наше кіно без гривні - ні. Політик запевняє, що українці мають визначитися, що робити з кіноіндустрією: підтримувати, або ж дати їй зазнавати збитків. І на відновлення галузі може піти не один рік

Нардеп Микита Потураєв
Нардеп Микита Потураєв

Для прикладу Потураєв привів активність українських глядачів в кінотеатрах. Повні зали зараз в американського фільму "Барбі" з Марго Роббі та Раяном Гослінгом в головних ролях. 

"Фільм "Барбі" в Україні заробив 60 млн гривень, можливо, вже більше. Чому ніхто не дорікає українцям, які ходили в кіно? 60 млн гривень – це велика сума. Якщо взяти загалом, витрати на дозвілля, яке люди проводять, переглядаючи фільми: їдять попкорн, п’ють напої, то може набігти сума, яка не менше 200 млн гривень за останній місяць. Це з урахуванням шаленого успіху "Барбі". А що ж ніхто не дорікає пересічним громадянам за те, що вони ходять в кіно, п’ють колу і їдять попкорн".

Водночас нардеп наголосив, що він в жодному випадку не дорікає співгромадянам за те, що вони відволікаються. За словами Потураєва, витрати українців на дозвілля приблизно порівняні з витратами на державне фінансування серіалів та кіно. 

"Планувалося витратити 420-430 млн гривень на цей рік. Це бюджет цього року, а не двох місяців", – підсумував очільник комітету.

 

Про фінансування кіно та телебачення

Напередодні державне підприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України" (ДП "МПІУ") розпочало процес укладання договорів з переможцями мистецького конкурсу з відбору проєктів для виробництва художніх телевізійних серіалів, фільмів, телефільмів, документальних фільмів, короткометражок та анімації, який відбувся у травні-червні поточного року.

Було укладено 17 договорів на загальну суму понад 150 млн гривень. Загалом у конкурсі перемогли 53 проєкти сучасної тематики від 32 вітчизняних продакшенів. Втім, після скандалу деякі проєкти, як, наприклад, Юрія Горбунова, відмовились від державного фінансування. Також після цього скандалу подав у відставку тоді ще міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. 

Також Інформатор розповідав, чи думає режисерка стрічки "Барбі" Грета Гервіг про зйомки сиквелу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.