Артем Дмитрук після втечі з України оселився в Лондоні, де активно відвідує спортзали, гуляє з дітьми та паралельно транслює проросійські наративи
Оголошений у міжнародний розшук скандальний нардеп Артем Дмитрук після втечі з України оселився в Лондоні. Тут він активно відвідував спортзали, гуляв з дітьми та паралельно транслював проросійські наративи. Журналісти видання Bihus.Info розкрили деталі його нового життя.
Зокрема, розслідувачі встановили, де саме народний депутат Артем Дмитрук знайшов прихисток у Лондоні разом зі своєю сім'єю. З'ясувалося, що він доволі непогано облаштував нове житло, водночас продовжував з’являтися у численних ефірах, де поширював проросійські меседжі.
Дмитрук залишив Україну наприкінці серпня, пояснюючи це небезпекою для його сім'ї через нібито захист Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Однак насправді він міг виїхати через загрозу кримінальних переслідувань, зокрема підозру у завданні тілесних ушкоджень та звинувачення у підтримці інтересів російських церковників в Україні. Журналісти зазначають, що виїзд, найімовірніше, не був спонтанним, а готувався заздалегідь. У соцмережах дружини Дмитрука Лондон з’являвся як місце їхніх частих візитів як у 2022, так і у 2023 роках.
Розслідувачі з’ясували, що під час цих поїздок родина, ймовірно, проживала в районі Бермондсі. Саме тут дружина Дмитрука і діти були помічені в липні 2024 року, за місяць до його втечі.
Уже після їхнього від'їзду вона опублікувала світлини з того ж району, що ставить під сумнів заяви нардепа про раптовість втечі та переслідування з боку ворогів. Паралельно Дмитрук почав регулярно з'являтися у медіапросторі, де поширював проросійські наративи: від критики військових комісаріатів до заяв про те, що Україну втягнула у війну українська влада, а також що "наші вбивають наших".
Артем Дмитрук довгий час захищав інтереси російської церкви в Україні та активно намагався заблокувати законопроєкт про заборону діяльності УПЦ МП. Після ухвалення цього закону наприкінці серпня він залишив Україну, заявивши, що його переслідують і йому загрожує небезпека. Після його виїзду Дмитруку заочно оголосили підозру у справі про побиття поліцейського в Одесі ще у 2021 році. Ще наприкінці серпня генпрокурор Андрій Костін закликав Дмитрука повернутися в Україну і прийти на допит добровільно. Згодом його відправили під варту заочно, а Генпрокуратура попросила Інтерпол та інші країни арештувати нардепа Дмитрука.
У відповідь на розслідування журналістів Bihus.Info Дмитрук опублікував заяву, де висловив подяку журналістам за роботу. І розповів про тортури, переслідування і втрату дитини його дружиною.
"Відео мені сподобалося, дружині також. Єдиний нюанс: якби вам довелося пройти те, що я пережив, ви б не просто втекли - впали б на місці. Зеленський за допомогою своїх спецслужб намагався мене ліквідувати. Моя дружина втратила дитину, а мене двічі намагалися вбити. Попри тортури, викрадення та загрозу життю моєї сім'ї, я залишався в Україні та продовжую працювати на благо громадян та захищати Церкву", - написав він у себе в телеграм-каналі.
Дмитрук наголосив, що його виїзд був вимушеним, але він планує повернутися найближчим часом.
Найбільш повне досьє на Дмитрука зібрали журналісти "Детектор медіа". Він відомий тим, що ушановував проросійських сепаратистів, які 2 травня 2014 року в Одесі влаштували перестрілку та загинули в Будинку профспілок, він брав участь в автопробігу до "Дня перемоги", який організувала партія проросійського блогера Анатолія Шарія, захищав російську церкву та не раз знецінював здобутки українських військових.
Словом, він робив усе, щоб справедливо вважатися справжнім рупором та оплотом "русского міра". Однак українська правоохоронна система не вбачала в цьому підстав для кримінального переслідування. Тож увінчалося все це тим, що він утік з України якраз перед оголошенням йому підозри. При цьому і після втечі він продовжував вести антиукраїнську діяльність.
Нагадаємо, що 24 вересня деякі ЗМІ повідомляли, що Дмитрука затримали у Лондоні. Його можуть взяти під варту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.