Над Україною літає американський безпілотник Global Hawk та стратегічний літак-розвідник

Безпілотник стежить за ситуацією від учорашнього вечора

Над Україною літає американський безпілотник Global Hawk та стратегічний літак-розвідник

У середу, 16 лютого, у небі над Україною помітили стратегічний розвідувальний безпілотний літальний апарат ВПС США RQ-4 Global Hawk.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Flightradar.

Радар помітив безпілотник над Середземним морем біля Італії. Він пролетів над територією Греції, Болгарії, Румунії та увійшов у повітряний простір України. RQ-4 Global Hawk пройшов над Хмельницьким, Кривим Рогом, Житомиром, Білою Церквою, зробив кілька кіл над Києвом, пролетів уздовж українсько-білоруського кордону та попрямував до окупованого Донбасу. Зараз безпілотник літає на північ від Конотопу. Політ проходить на висоті понад 16 кілометрів, а його швидкість становить майже 600 кілометрів на годину. Варто зазначити, що Global Hawk моніторить ситуацію в Україні відучора.

 

Над Украиной летает американский беспилотник Global Hawk
Над Україною літає американський беспілотник Global Hawk

У цей же час у небі над Чорним морем помітили стратегічний літак-розвідник Boeing RC-135V Rivet Joint американських військово-повітряних сил. Літак злетів з авіабази Ханья, що знаходиться на грецькому острові Кріт. Він пролетів над Грецією, Болгарією і зараз літає над Чорним морем вздовж окупованого Криму. Політ проходить на висоті близько 8,5 кілометрів, швидкість літака становить близько 650 кілометрів на годину.

Boeing RC-135V Rivet Joint
Boeing RC-135V Rivet Joint

Нагадаємо, Boeing RC-135 - це великий розвідувальний літак, який використовується військово-повітряними силами США та Великобританії. Літаки-розвідники дають можливості збирання, аналізу та розповсюдження розвідувальної інформації в режимі, близькому до реального часу.

Global Hawk оснащений інтегрованою системою спостереження та розвідки HISAR. Комплекс включає радар SAR/MTI, а також оптичний та інфрачервоний сенсори. Усі три підсистеми можуть працювати одночасно, які дані обробляються єдиним процесором. Цифрові дані можуть передаватися на землю в режимі реального часу в межах прямої видимості або через супутниковий канал зі швидкістю до 50 Мбіт/с.

Радар має можливість виявлення наземних рухомих об'єктів (moving target indicator — MTI) та передачі відомостей про подібні об'єкти (координати та швидкість) у текстових повідомленнях. У нормальному режимі роботи радар безпілотника забезпечує отримання радіолокаційного зображення місцевості з роздільною здатністю 1 метр. Підсистема SAR/MTI працює в X-діапазоні і забезпечує:

  • сканування та виявлення рухомих цілей у радіусі 100 км;
  • комбінований SAR/MTI режим надає можливість спостереження з роздільною здатністю 6 метрів за смугою шириною 37 км та завдовжки від 20 до 110 км;
  • в режимі деталювання радар забезпечує роздільну здатність 1,8 метра на території 10 кв. км.

Раніше ми повідомляли, що США допоможуть Україні у розслідуванні сьогоднішніх кібератак.

Також писали про те, що США поки що не зафіксували відведення військ РФ від України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube