Отриманими картками на пальне чоловік розпорядився на власний розсуд
Виконувач обов'язків начальника відділення поліції привласнив паливних карток різних мереж АЗС. Своїми діями він завдав збитків на загальну суму 37 991 гривні. Про це йдеться у вироку Житомирського районного суду Житомирської області, опублікованому 25 квітня 2023 року.
Чоловік обвинувачується у тому, що виконуючи обов'язки начальника Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області, бувши представником влади, працівником правоохоронного органу, виконував організаційно-розпорядчі функції, тобто був службовою особою, заволодів чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Він вирішив особисто отримати картки на пальне в ГУНП в Житомирській області, у зв'язку з чим 09.06.2016 року прибув до інженера відділення забезпечення автотранспортом ГУНП в Житомирській області. Під час спілкування з останнім, діючи умисно всупереч інтересам служби, з метою заволодіння пальним (бензином), повідомив йому про неможливість прибуття для отримання талонів на пальне матеріально-відповідальної особи, та перебуваючи в приміщенні службового кабінету отримав від останнього картки на 600 літрів бензину з октановим числом А-92, ринковою вартістю 21,02 грн за літр на суму 12 612 грн та на 100 літрів бензину з октановим числом А-95 ринковою вартістю 21,95 грн за літр на суму 2 195 грн. Надалі зазначені картки на пальне матеріально-відповідальній особі та працівникам Андрушівського відділення поліції, закріпленими за автомобілями вказаного підрозділу поліції, не передав. З метою не бути викритим у вчиненні злочину, дав вказівку спеціалісту відділу інформатизації та аналітичного супроводження бюджетного процесу Управління фінансового забезпечення бухгалтерського обліку ГУНП в Житомирській області скласти відомості про видачу пального від матеріально-відповідальної особи працівникам Андрушівського відділення поліції, закріпленим за автомобілями вказаного підрозділу поліції, які своєю чергою, не були обізнані про його злочинні наміри, вважаючи, що видача-отримання бензину відбудеться пізніше. Отриманими картками на пальне громадянин розпорядився на власний розсуд, заволодівши ними на суму 14 807 гривень, завдавши матеріальної шкоди державі в особі ГУНП в Житомирській області на вказану суму.
Отже, чоловік заволодів картками, що дають право на придбання пального, на загальну суму 37 991 гривні, завдавши матеріальної шкоди державі в особі ГУНП в Житомирській області на вказану суму. Обвинувачений помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть від 02.06.2021 року (актовий запис №2092). Його батько звернувся до суду з клопотанням про розгляд кримінального провадження в загальному порядку передбаченому КПК України для реабілітації померлого.
Допитаний на судовому засіданні свідок пояснив, що згідно з дорученням він отримував у Києві талони на пальне на базі матеріально технічного забезпечення, які привозив до ГУНП в Житомирській області, де вони обліковувались. Надалі начальник Управління матеріально-технічного забезпечення розподіляв це пальне по відділеннях поліції. Талони на відділення видавав згідно з накладними. Талони були з заправок «WOG» та «ОККО». Матеріально-відповідальною особою на отримання пального та інших матеріальних цінностей для Андрушівського відділення поліції був призначений громадянин. Проте у зв'язку з його службовою зайнятістю, талони на пальне отримував його керівник - обвинувачений. Службові автомобілі відділення поліції могли заправлятись по виданих ним талонах на заправках «ОККО», «ВОГ» і фірми «Техойл». Оскільки вказані заправки в районі були відсутні то водії їздили для заправки до м. Житомира. Яким чином надалі використовувалось пальне йому не відомо. Яким чином вівся облік талонів на пальне отриманих ним у Києві, які надалі видавались райвідділам, пояснити не може, оскільки номери талонів на той момент в ГУНП не фіксувались, облік був лише за кількістю пального. Участі в інвентаризації щодо нестачі пального не приймав, чи проводилась така інвентаризація та, чи був наказ про її проведення, йому не відомо.
Суд визнав чоловіка невинуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. Його виправдали у зв'язку з недоведеністю вчинення ним цього злочину.
"Як убачається з матеріалів справи та пред'явленого обвинувачення не встановленим є, з огляду на аналіз яких доказів прокурор прийшов до переконання про умисний характер дій обвинуваченого щодо заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем завдавши державі, в особі ГУНП в Житомирській області матеріальної шкоди на суму 37 991 гривні. При цьому, форма вини і мотив вчинення злочину є елементами складу злочину, які обов'язково підлягають доказуванню. Стороною обвинувачення не надано жодних належних доказів наявності в його діях умислу та корисливого мотиву на завдання державі в особі ГУНП в Житомирській області матеріальної шкоди, а досліджені судом докази сторони обвинувачення в їх сукупності є доказами лише надходження від ТОВ «Андрушівський маслосирзавод», Андрушівської міської ради, Андрушівської районної ради, через ГУНП в Житомирській області, та від самого ГУНП до Андрушівського відділення поліції пального та талонів на нього, що узгоджується із показами свідків і будь-яким чином не підтверджують заволодіння цим пальним або талонів на нього обвинуваченим, який на час інкримінованих подій був службовою особою", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.