На ЗАЕС перебуває близько 500 військових та 50 одиниць важкого озброєння - заява Кислиці в ООН

Читать на русском

Атомну електростанцію росіяни продовжують перетворювати на військову базу

Читать на русском
ЗАЕС та Кислиця
Росіяни посилюють військову присутність на ЗАЕС - Кислиця в ООН

Атомну електростанцію росіяни продовжують перетворювати на військову базу

Російська армія посилила присутність військових на Запорізькій АЕС до 500 та розмістила там близько 50 одиниць важкого озброєння. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засідання Ради безпеки ООН. Він вчергове наголосив, що гарантування ядерної безпеки ЗАЕС має включати в себе повну демілітаризацію та деокупацію станції.

Про це повідомляє Укрінформ. Фактично, росіяни й далі продовжують користувався найбільшою атомною електростанцією в Європі у якості військової бази. Наразі там можна нарахувати близько 500 військових та 50 одиниць важкої техніки. Крім цього, різного роду зброя та боєприпаси знаходяться просто в турбінних залах енергоблоків 1, 2 та 4.

“Ми беремо до відома принципи генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гросі, спрямовані на сприяння забезпеченню ядерної безпеки на ЗАЕС. Однак ці принципи мають бути доповнені вимогою щодо повної демілітаризації та деокупації станції”, – зазначив Кислиця.

Він також додав, що гарантії мають охоплювати наступні елементи:

  • повне виведення військ із ЗАЕС;
  • виведення російського персоналу;
  • гарантії безперебійного електропостачання ЗАЕС з української території;
  • гуманітарний коридор, аби можна було проводити ротацію персоналу.

Україна закликає включити ці пункти в нову резолюцію Ради керівників МАГАТЕ. Звичайно, це можливо, тільки якщо такий документ запропонують для ухвалення на наступній сесії, як зазначив постпред України. Він також додав, що радіаційна та ядерна безпека є першим пунктом у запропонованій президентом України Володимиром Зеленським формулі миру.

Ситуація на ЗАЕС

Раніше генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі на засіданні Радбезу ООН представив свій оновлений план щодо забезпечення безпеки ЗАЕС. Справа в тому, що він не пропонує демілітаризувати станцію. Зокрема, він закликає не розміщувати важке озброєння на ній (росія вже порушила), не обстрілювати її (росія також порушила), не ставити під загрозу електропостачання станції (що росія вже неодноразово робила), не саботувати та захищати споруди й системи, що потрібні для роботи станції (росія вже саботувала). У підсумку, план є здебільшого перечисленням уже вчинених росіянами порушень.

Крім цього, Енергоатом повідомляє про те, що росіяни влаштовують катування атомників в Енергодарі. Усе для того, аби працівники підписували контракти з росіянами. Здебільшого їх намагаються підловлювати в місті, аби експерти МАГАТЕ не бачили того, що відбувається.

Нагадаємо, що в Криму окупаційна влада відбирає нерухомість у громадян України – зведення Генштабу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.