На російському держканалі заговорили про удари по Азербайджану. Чи варто очікувати початку війни на Кавказі?

На російському держканалі заговорили про удари по Азербайджану. Чи варто очікувати початку війни на Кавказі?

Читать на русском

Чи варто Азербайджану серйозно сприймати можливість російського удару по об'єктах нафтової промисловості

Читать на русском
На російському держканалі заговорили про удари по Азербайджану. Чи варто очікувати початку війни на Кавказі?

Чи варто Азербайджану серйозно сприймати можливість російського удару по об'єктах нафтової промисловості

28 березня в ефірі програми "60 хвилин" на державному телеканалі "Росія". Депутат Держдуми від партії "Справедлива Росія" Михайло Делягін закликав жорстко і однозначно покарати Азербайджан за його дії в Карабаху. 

Інформатор задумався, чи є ця заява увертюрою до війни на Кавказі?

За словами Делягіна, «загроза нападу на Росію є і з боку Баку, тому що азербайджанці порушили перемир'я в Карабаху»: «Наші [Міноборони РФ] сказали, що вони відступили назад після того, як ми з ними поговорили. Але в Баку офіційно заявили, що нікуди вони не йшли з зайнятих територій. Тому ця політика агресії з боку сателітів американців, у даному випадку Туреччини, точніше турецьких проксі, як ми їх називаємо, — реальна небезпека. Треба карати це жорстко і однозначно. Навіщо нам нафтова промисловість Азербайджану? Вона нам не потрібна, вона дуже вразлива. Якщо люди не розуміють слів, можливо, їм доведеться почати розуміти справою. Якщо ми цього не зробимо, то нас не буде. Питання стоїть лише так».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що «слова депутата Делягіна про можливість російських ударів по нафтових родовищах Баку аж ніяк не відповідають лінії Москви». Пєсков закликав Делягіна контролювати свої емоції та утриматися від недружніх заяв щодо Азербайджану. Втім, він же у лютому 2022 року називав газетними качками публікації у західних ЗМІ про можливий напад Росії на Україну, який стався 24 лютого.

Про те, чи варто Азербайджану серйозно сприймати можливість російського удару по об'єктах нафтової промисловості, ми попросили прокоментувати політтехнолога Сергія Гайдая.

До війни я б сприймав усе, що говорить російська пропаганда, як маячню божевільного. Але сьогодні ми розуміємо, що актори, такі як Соловйов, Симоньян, Скабеєва і всі інші вимовляють те, у що вірять і чим живуть вищі керівники. Що стосується війни з Азербайджаном, не думаю, що Росія має таку можливість, вони зав'язнули у війні в Україні, Азербайджан і почав посилення своїх позицій, розуміючи, що Росія не має жодних ресурсів підтримати Вірменію. Азербайджанська армія дуже підготовлена ​​до бойових дій і зіткнення з нею стане для росіян великим ударом, а також сваритися з Ердоганом, головою однієї з найсильніших держав регіону, росіяни не те що не хочуть. вони не можуть, саме наявність цього союзника відіграла свою роль у успішних діях Азербайджану у війні в Карабаху у 2020. На мій погляд, ці заяви не більш ніж бравада і спроба зупинити процеси у всіх регіонах, де є російська анексія: у Грузії (Абхазія, Осетія), у Молдові (Придністров'я). Росія намагається показати, що вона готова відбити спроби повернути військовим шляхом ці колись відібрані території, хоча боєздатної армії у неї немає", - сказав Сергій Гайдай.

З іншого боку, не варто забувати, що Азербайджан не використовує у своїх офіційних документах терміну Нагірний Карабах", називаючи цей простір "суверенною територією Азербайджану, визнаною світовою спільнотою". Чи варто у світлі останніх подій (Інформатор писав про них тут) чекати спроб з боку Азербайджану спроби взяти її під свій повний контроль?

Сергій Гайдай вважає, що така ймовірність є високою. 

"Підготовка до цього тривала 30 років. І зараз у зв'язку зі слабкістю Росії, яка нездатна підтримувати Вірменію, настав найбільш зручний для цього момент. Мені шкода вірмен, які потрапили до заручників Росії. Вони зробили ставку не так на того союзника. Якщо ця спроба виявиться вдалою, всім стане очевидним, що все, що було окуповано, повертається, якщо достатньо підготуватися і мати надійних союзників", - сказав Сергій Гайдай.

Нагадаємо, що плани Туреччини великі. Докладніше про них Інформатор писав тут. Крім того, нагадаємо, що Туреччина входить до країн, які можуть запропонувати Україні гарантії безпеки.

Ольга Палій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.