На могилі Лесі Українки чорною фарбою замалювали цитату з газети 1913 року. Що там було написано

Там йшлося про те, що "Леся Українка, стоячи близько до визвольного руху в цілому, та пролетарському зокрема, віддавала йому всі сили, сіяла розумне, добре, вічне". Судячи з підпису, ця цитата походить із газети "Правда" за 1913 рік.

Пам'ятник
Напис, який було замальовано, походить із заснованої Леніним газети

У Києві на Байковому кладовищі невідомі активісти зафарбували чорним радянський напис на могилі української поетеси Лесі Українки. У ньому йшлося про близькість великої українки до "пролетарського руху".

Про це повідомив історик Вахтанг Кіпіані у Facebook. За його словами, фото постаменту з закресленим написом йому надіслали дописувачі.

"Читачка надіслала свіже фото з Байкового. Якась добра душа акуратно закрила огидний комуністичний ленінський послід на постаменті на могилі великої Лесі. Поки Мінкульт і міська влада вдають сліпоглухонімих – це тимчасовий прийнятний варіант", – написав він.

Згідно з інформацією з вільних джерел, на написі йшлося про те, що "Леся Українка, стоячи близько до визвольного руху в цілому, та пролетарському зокрема, віддавала йому всі сили, сіяла розумне, добре, вічне". Судячи з підпису, ця цитата походить із заснованої у 1912 році Леніним газети "Правда" за 1913 рік.

Леся Українка та Київ

Відома українська письменниця народилася у Новгород-Волинському і довгий час жила у Києві. Зокрема у проміжку від 1890 до 1910 року вона проживала у будинку № 97 по вулиці Саксаганського. Тепер там знаходиться музей, присвячений поетесі. 

Музей розміщений у десятьох кімнатах будинку. Експозиція розташована на двох поверхах: на верхньому представлені світлини та матеріали про життя й творчість Лесі Українки, членів родини і близьких. Там проходять виставки присвячені поетесі і вистави, які відбуваються навіть під час війни. Зокрема у квітні "Інформатор" писав про виставу, під час якої експозиція виставки перетвориться в імпровізовану сцену, на якій актори показали театральне дійство, пов’язане з біографією Лесі Українки та з сюжетами її "Лісової пісні".

Також "Інформатор" публікував добірку книг, які допоможуть більше дізнатись про Лесю Українку, ознайомитися зі спогадамии сучасників письменниці – друзів, колег, знайомих. Таким чином читач бачить характер, громадська позиція, врешті життя мисткині і діячки.

Також ми публікували рецензію на анімаційний фільм за твором Лесі "Лісова пісня". Ознайомитися з нею можна тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube