На Київщині четверо дітей провалилися під кригу: є загиблі

Двох дітей вдалося врятувати

На Київщині четверо дітей провалилися під кригу: є загиблі
Ілюстративне фото

На Київщині у Білоцерківському районі четверо дітей провалилися під кригу на річці Рось. Двох дівчаток, 2008 та 2010 року народження, змогли витягти з крижаної води поліцейські, один із яких випадково проходив поряд із місцем трагедії.

Ще двох дівчаток врятувати не вдалося: одна з них померла на місці, інша – в лікарні, куди її доправили після того, як витягли з води. Подробиці трагедії повідомив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов. Він розповів, що четверо дітей близько 16 години 17 січня провалилися під кригу на річці Рось у Білоцерківському районі Київської області.

"Першим рятувати неповнолітніх кинувся поліцейський Київщини Артем Габор, який, будучи поза службою, прогулювався із родиною поряд і почув крики про допомогу. Дружина ж поліцейського одразу набрала "102" та екстрені служби. Вже через лічені хвилини на кризі був і наш наряд групи реагування патрульної поліції", – розповів Нєбитов.

Новоприбулі поліцейські кинулися на допомогу дівчаткам. Із крижаної води живими вдалося дістати трьох дівчаток. Четверту дитину довго шукали – і знайшли вже мертвою.

"Старший сержант Володимир Савенок та його колега Василь Саганець допомогли витягти з води трьох дівчат. Медики оперативно надавали їм медичну допомогу. На жаль, одна із 14-річних дівчат загинула. Згодом рятувальники дістали тіло четвертої дівчинки", – наголосив Нєбитов.

За даними ДСНС України, одна з дівчаток померла в лікарні, куди доправили постраждалих дітей.

"Шановні батьки, дбайте про безпеку власних дітей! Пам’ятайте головне правило – замерзлі водойми не для ігор! Закликаємо в жодному разі не виходити на лід, адже наразі у зв’язку з перепадами температури крига значно ослабла, що зі свого боку становить додаткову небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків", – закликають рятувальники.

Як поводитися на льоду і що робити, якщо ви провалилися

Враховуючи характерну для України нестабільність холодної погоди, краще взагалі обходити вкриті льодом ріки, канали, озера, ставки та інші водойми. Навіть досить тривалі сильні морози – не гарантія безпечного перебування на льоду, що підтверджено багатьма нещасними випадками! Якщо ви все ж вирішили ризикувати, дотримуйтеся простих, але ефективних рекомендацій, які допоможуть зберегти життя вам і вашим близьким чи знайомим.

Прості запобіжні заходи

  • Не виходьте на молодий лід, при слабких і нетривалих морозах. Відносно безпечним вважається лід: для однієї людини – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
  • Не збирайтесь на кризі групами, не підходите один до одного ближче, ніж на 3 м. Відстань між лунками рибалок має бути мінімум 5 – 6 метрів. Не можна робити при собі відразу кілька ополонок.
  • Ні в якому разі не виходьте на лід в темний час доби, під час туману, дощу або хуртовини. Якщо трапиться біда, вас важко буде помітити тим, хто може надати допомогу або викликати рятувальників.
  • Не виходьте на лід поодинці. Залишайтеся в полі зору тих, хто при необхідності зможе надати вам допомогу.
  • Ні в якому разі не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги – тільки палицею. Якщо на льоду з'являється хоч трохи води, чути характерне потріскування криги або з'являються тріщини, це свідчить про те, що під вами тонкий лід. Необхідно негайно повертатися тим же шляхом, яким і йшли. При цьому робити це ковзаючими кроками, не відриваючи ніг від льоду і розставивши їх на ширину плечей. Це дозволить розподілити масу тіла на велику площу льоду.
  • Не вживайте алкогольні напої з метою зігрітися. Незважаючи на оманливе відчуття зігрівання, алкоголь призводить до збільшення втрат тепла організмом і підвищує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Крім того, алкогольне сп'яніння призводить до неадекватного реагування на небезпеку, дуже часто стає причиною нещасних випадків на воді.

Якщо ви провалилися під лід

  • В першу чергу намагайтеся не панікувати і голосно покликати на допомогу.
  • Не робіть енергійних, різких рухів у воді, адже це прискорює охолодження організму (рухатися слід у повільному темпі). Дійте рішуче. Широко розкиньте руки, щоб не зануритися з головою у воду. На голову припадає 50% втрат тепла. Крім того, коли людина різко виявляється у крижаній воді, м'язи грудей і живота рефлекторно скорочуються, викликаючи мимовільні вдихи і видихи. Коли голова під водою, є великий ризик захлинутися. Якщо все таки мокрий одяг затягнув вас під воду, коли до вас вже наближаються рятувальники, намагайтеся максимально затримати дихання і залишатися чітко під ополонкою, не ворушачись в різні сторони. Так у водолазів буде набагато більше шансів швидко знайти вас у каламутній воді і встигнути врятувати. Коли рятувальники поруч, величезну роль відіграє організація процесу надання допомоги і чітке виконання потерпілим команд рятувальників.
  • Перебуваючи на поверхні води, не навалюйтеся всім тілом на тонку частину льоду, щоб він не ламався ще більше. Спираючись на спину (на живіт і груди не так зручно спиратися) і на лікті і розподіливши таким чином масу тіла на максимально можливу площу льоду, виштовхуйте себе ногами на міцний лід, дуже бажано в той бік, звідки прийшли, там перевірений лід.
  • Коли тіло буде в горизонтальному положенні, закиньте на лід ту ногу, яка ближче до кромки льоду, далі поворотом корпусу витягніть другу ногу і швидко відкотіться від тонкого льоду.

Раніше ми повідомляли про те, що в Луганській області знайшли мертвими школярку та 19-річного парубка. Подробиці тут

Також писали, що у Харкові жінка прийшла у гості до свого сина, але знайшла його з дівчиною мертвими. На тілі обох були множинні колото-різані рани. Виявилося, що до їхнього вбивства причетний їхній 21-річний друг

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube