"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Найстаршому зі злочинців, які позбавили життя чоловіка, всього 15 років
У Краснограді, що на Харківщині, троє підлітків перестріли у парку пенсіонера та забили його до смерті. Свої дії вони виправдовували тим, що є учасниками руху скінхедів. Проте це не звільняє хлопців від відповідальності, яка буде реальною у вигляді терміну за ґратами
Про трагічну подію розповів у вівторок, 27 лютого, начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов. Він зазначив, що 62-річний чоловік працював на місцевому ринку, ремонтував велосипеди. У той злощасний вечір йшов додому звичним шляхом, але натрапив на цих підлітків.
"На пів дорозі школярі збили жертву з ніг та накинулися всі втрьох, били жорстоко. А все, що відбувалося, знімали на відео. Потім впевнилися в тому, що жертва померла та втекли", – зазначив Болвінов.
Він додав, що найстаршому зі зловмисників 15 років й звуть його Ярослав. Саме він є лідером групи, до якої ще входять Марк та Дмитро. Їм по чотирнадцять років. На відео вбивство знімали не просто так, а щоб переслати його "однодумцям" та віртуальним "товаришам" з Києва, які теж підтримують рух скінхедів.
"Натхнення та інструкції Ярослав отримував через телеграм-канал про вбивства та маніяків. А готове відео відправив своєму віртуальному “товаришу”, який так само захоплюється вбивствами", – наголосив поліцейський.
Відео знайшли у телефонах хлопців, яких затримали доволі швидко. За словами Болвінова, на знятих кадрах видно, що малолітні садисти не тільки не злякались скоєного, а ще й жартували над тілом вбитого. Всі троє зізнались у вбивстві. Тепер на них чекає слідство, суд та реальний термін ув'язнення.
"Завдяки слідчій та оперативній роботі малолітніх садистів вдалося знайти та затримати, будемо клопотати про тримання під вартою для них. У вбивстві зізнались всі троє. Матір найстаршого виховує його сама, при цьому веде асоціальний спосіб життя. Батьки двох інших хлопців не хочуть вірити в те, що їхні діти могли таке зробити", – додав Болвінов.
Вбивства, вчинені неповнолітні, непоодинокі в Україні. Але зловмисники даремно вважають, що через вік зможуть уникнути покарання. Їх також притягають до відповідальності за скоєні злочини.
Так, у Зеленодольську Криворізького району хлопці 16 та 17 років посварились з 18-річним знайомим та побили його. Після цього забрали його телефон та втекли. Потерпілий помер від отриманих травм. Зловмисників затримали. Їх підозрюють у розбої та умисному тяжкому тілесному ушкодженні, що призвело до смерті. Запобіжний захід - тримання під вартою.
Ще один інцидент трапився у Харківській області. Там поліція затримала двох 16-річних підлітків за вбивство жінок. Їх тіла хлопці скинули в річку, щоб приховати свій злочин. Але поліцейські все одно вирахували вбивць. Їм загрожує до 15 років в'язниці або довічно.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
В контексті підбиття «Цезаря Кунікова» з'явилася новина, що росіяни заявляли про зміну голови російського Чорноморського флоту. Чи може бути це пов'язано з покаранням за втрату судна або ж Росія намагається покращити своє становище в Чорному морі? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся у відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.