На острові Мауї затримали 37-річного чоловіка із Сіетла після вірусного відео, де він жбурляється у гавайську тварину, що перебуває під загрозою зникнення
На Гаваях затримали 37-річного чоловіка із Сіетла, який потрапив на відео після того, як кинув камінь у гавайського тюленя-монаха. Це рідкісна тварина, що перебуває під загрозою зникнення. Інцидент стався на острові Мауї, а ролик швидко став вірусним у соцмережах.
Про це повідомляє місцеве видання KOMO News. На кадрах видно, як чоловік піднімає великий камінь на пляжі та жбурляє його у тюленя на ім’я Лані. Камінь, за даними очевидців, упав поблизу голови тварини, після чого тюлень залишався нерухомим у воді.
Після появи відео Департамент земельних і природних ресурсів Гаваїв розпочав перевірку. Представники відомства встановили контакт із ймовірним порушником - 37-річним мешканцем штату Вашингтон. Чоловіка затримали, однак він відмовився надавати свідчення та скористався правом на адвоката.

Оскільки гавайські тюлені-монахи перебувають під захистом федерального Закону про захист морських ссавців, далі справу передадуть до правоохоронного управління Національного управління океанічних та атмосферних досліджень. Наразі офіційних обвинувачень чоловікові не висунули, тому його ім'я правоохоронці не розголошують.
Водночас у соцмережах почали поширюватися твердження, що до інциденту може бути причетний український бізнесмен, який є власником транспортної компанії Tranridge Inc. Однак підтвердження цієї інформації наразі немає, а першоджерело таких заяв встановити не вдалося.
Також у мережі з'являлося відео, на якому нібито видно побиття чоловіка після інциденту з твариною. У поліції Мауї заявили, що жодних офіційних звернень щодо нападів чи порушення громадського порядку у зв'язку з цією ситуацією не отримували.

Гавайські тюлені-монахи є одним із найбільш рідкісних видів морських ссавців у світі. Вони перебувають під охороною федерального законодавства США та законів штату Гаваї. За переслідування, годування чи заподіяння шкоди цим тваринам передбачені великі штрафи та навіть кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, раніше у Києві передали до суду справу 33-річного чоловіка, якого обвинувачують у жорстокому вбивстві мальтійської болонки на прізвисько Кузя. За даними прокуратури, п'яний чоловік розлютився через гавкіт собаки, підняв тварину та з силою кинув її об підлогу. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.
Також у столиці до 7,5 років ув'язнення засудили чоловіка, який жорстоко вбив безпритульного собаку Мілку на очах у своєї маленької доньки. Суд визнав обтяжувальною обставиною те, що дитина перебувала поруч під час знущання з тварини.