На чиєму боці час у війні росії проти України. Аналіз Bloomberg

Оскільки існує ризик того, що війна перейде у затяжну фазу, питання стоїть досить гостро

На чиєму боці час у війні росії проти України. Аналіз Bloomberg

путін впевнений у тому, що час повністю на його боці, але чи не помиляється вождь російських фашистів у своїй сліпій впевненості? Розберемося у ситуації докладно.

Журналісти Bloomberg проаналізували ситуацію в Україні та росії і зробили свої висновки щодо цього, – передає Інформатор.

Війна, розпочата рашистською федерацією, впевнено рухається до затяжної фази. Фактично це буде протистояння на виснаження і програє той, хто першим більше не зможе вести бойові дії через брак ресурсів. Саме тому постає логічне питання: на чиєму боці час? 

Багато що вирішиться також і найближчим часом. Росія намагається досягти хоч якихось результатів раніше, ніж в Україну прибуде важке озброєння з США. Тільки у вівторок президент США Джо Байден повідомив, що він ухвалив рішення про передавання нам РСЗВ з дальністю 80 кілометрів. 

Тим не менш, у затяжній війні небезпека має дещо інші аспекти протистояння. Серед основного – перспектива згасання міжнародної підтримки України та порушення промислових можливостей росії. Все це підкріплюється впливом цієї війни на весь світ, через що складно робити прогнози про те, хто переможе, і кому час більше зіграє на руку. 

 

На чиєму боці час у війні росії проти України. Аналіз Bloomberg 1

Щодо України – зараз у країни ще недостатньо озброєння, економіка у напрузі, і, як вважають військові аналітики, держава все ще намагається налагодити постійний потік новобранців. Головний ризик для нас, на думку Bloomberg, це довгострокова підтримка з боку іноземних партнерів, яка зараз дуже допомагає залишатися на плаву. 

Щодо рашистської федерації – через відсутність імпорту, включаючи і важливі компоненти, їй доведеться зіткнутися з неможливістю відновлення керованих ракет та іншої зброї, вже втраченої на війні. Таким чином, згодом рашисти можуть втратити свою перевагу у вогневій потужності. 

Вождь рф путін яро вірить у те, що з часом підтримка України з боку іноземних партнерів просто згасне раніше, ніж росія втратить наступальний потенціал. Серед причин його впевненості – тиск на економіку всього світу через інфляцію та дефіцит продовольства. 

Тетяна Степанова, засновниця політичного консульства R.Politik, заявила, що «стратегія путіна полягає в тому, щоб дочекатися цього, і він абсолютно впевнений, що має достатньо часу, тому що він бачить, що Захід незабаром зіткнеться з великими економічними проблемами, а народне невдоволення зростає». 

Як зазначає Bloomberg, одного разу путін вже «погорів» на подібних припущеннях. У лютому не очікував особливого опору, відправляючи війська, але помилився. Президент США Джо Байден також пізніше акцентував увагу на тому, що путіну не варто сподіватися, що незабаром країни світу відступлять під тиском. 

На чиєму боці час у війні росії проти України. Аналіз Bloomberg 2

Незважаючи на всі позитивні сторони, ризик для України все ж таки існує. Згідно з опитуванням від 12-16 травня, проведеним Центром досліджень та зв'язків з громадськістю The Associated Press-NORC, більше американців вважають, що у пріоритеті мають бути обмеження шкоди для США, ніж покарання росії. Варто зазначити, що Франція, Німеччина та Італія вже почали активно закликати до переговорів та припинення вогню. Якщо ж вони пройдуть і закінчаться зараз, то під контролем рф залишиться близько 20% території нашої країни. Журналісти зазначають, що чиновники рф сподіваються встигнути захопити хоча б Луганську та Донецьку області. 

Водночас, санкції діють слабше, ніж хотілося б. Зростання цін на нафту та природний газ цього року може принести рашистам дохід на 285 млрд доларів, що може стати певною фінансовою подушкою проти санкцій. Російські компанії також купують бізнес у іноземних партнерів, які залишили ринок рф. 

Незважаючи на таку ілюзію стабільності, економіка росії теж не протримається довго. Мінекономіки вже зазначає, що ВВП зменшився на 3% у квітні, якщо порівнювати з роком раніше після зростання на 1,3% у березні. Центральний банк вже прогнозує скорочення ВВП на 10%, а інфляцію у 23% цього року. Найбільше, за даними Банку Фінляндії, постраждають транспортні галузі, включаючи літаки, а також виробництво машин та електроніки. 

Безліч важливих компонентів вже не надходять у росію, а їхні запаси далеко  не нескінченні. Вже найближчими місяцями ефект має бути відчутним. Автомобільна промисловість країни-агресора вже практично зупинилася, а багато заводів – закрилися. Нестача незамінних компонентів з часом відчуватиметься лише сильніше, і доки діють санкції, брати їх не буде звідки. Для деяких з них, звичайно, існують аналоги з Китаю, але від інших доведеться просто відмовитись, що зупинить деякі процеси.

 

На чиєму боці час у війні росії проти України. Аналіз Bloomberg 3

Нагадаємо, що США мають намір продати Україні сучасні озброєні безпілотники MQ-1C Grey Eagle.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube