МВФ схвалив нову чотиримісячну програму для України: що це означає

Читать на русском

Національний банк України готовий виконати всі взяті на себе зобов'язання за програмою

Читать на русском
МВФ схвалив нову чотиримісячну програму для України: що це означає
Програма передбачає комплекс заходів для стримування емісійного фінансування бюджету наступного року

Національний банк України готовий виконати всі взяті на себе зобов'язання за програмою

Міжнародний валютний фонд схвалив моніторингову програму із залученням Ради фонду для України. Вона стане передумовою до нової програми фінансування МВФ. Основні заходи включають посилення мобілізації доходів і пожвавлення внутрішнього боргового ринку, підготовку стратегії фінансового сектора, а також підвищення прозорості та управління.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України. Програма базується на рамкових макроекономічних параметрах, узгоджених з МВФ, і спрямована на допомогу Україні в підтримці макроекономічної та фінансової стабільності. Планується, що вона триватиме 4 місяці

"З огляду на наявність макроекономічної рамки, підтвердженої МВФ, Україна розраховує, що затвердження програми зможе надати нашим партнерам упевненість та оптимальні умови для забезпечення достатньої ритмічності фінансових надходжень в умовах значних потреб у платіжному балансі та державному бюджеті, – прокоментував ухвалення моніторингової програми Голова НБУ Андрій Пишний.

Він зазначив, що НБУ готовий виконати всі взяті на себе зобов'язання за програмою. Програма передбачає комплекс заходів для стримування емісійного фінансування бюджету в наступному році. Вона не передбачатиме безпосередньо фінансової допомоги, проте є необхідною передумовою для переходу до нової довгострокової програми розширеного фінансування МВФ. 

Що цьому передувало 

В кінці жовтня до України від ЄС надійшли 2 мільярди євро макрофінансової допомоги. Ці кошти є першою частиною пакета в розмірі 5 мільярдів євро. Додатковий фінансовий ресурс дозволить покрити нагальні бюджетні видатки, зокрема у соціальній і гуманітарній сферах. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що Уряд працює над новими фінансовими програмами на наступний рік.

Нагадаємо, ЄС планує надавати Україні майже 1,5 млрд євро підтримки щомісяця. Крім того, США нададуть Україні 55 мільйонів доларів для підготовки до зими.

Також Інформатор писав, що Рада ЄС створила місію для військової допомоги Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.