Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Вони прийшли агітувати учнів вступати до військових вишів
У Дніпрі стався мовний скандал, представники військкомату спілкувалися зі школярами російською мовою. Омбудсмен звернувся до Міноборони для роз'яснення та проведення службового розслідування.
Про це повідомив батько школяра Олексія Пономаренка, передає Інформатор .
"На урок до сина навідалася група в складі семи представників військових вищих навчальних закладів з усієї України, які агітували учнів вступати до їхніх закладів. Першим виступив представник Львова, який говорив ламаною українською мовою. Потім слово взяв киянин і відразу ж попросив перейти на російську мову", - розповідає батько школяра.
Пономаренко пише, що ніхто з класу, а також двоє вчителів, не заперечували військовим, крім його сина, який висловив протест. Весь виступ школяр наполягав на українській мові. Потім виникла перепалка з представниками Харкова та Дніпра, під час якої вони почали загрожувати йому «бесідою».
Директор школи пізніше повідомила, що провела роз'яснювальні бесіди з учителями та військовими. У цій ситуації вона стоїть на боці учня.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив,що звернувся до міністра оборони України Андрія Тарана щодо ситуації, що склалася.
"Ми направили звернення до міністра оборони Андрія Тарана з вимогою надати роз'яснення,що сталося в навчальному закладі міста Дніпра і провести службове розслідування щодо ситуації, яка сталася за участю військовослужбовців ЗСУ", - заявив мовної омбудсмен.
За його словами,протягом кількох місяців на адресу міністерства оборони було направлено кілька листів, яким чином імплементується мовне законодавство в Збройних силах України.
"І з вуст тих людей, хто безпосередньо захищає національні інтереси, відстоює територіальну цілісність нашої держави і державну мову, хотілося б почути відповідь, чому офіцер фактично у принизливій формі дозволив собі труїти старшокласника за прохання розмовляти українською", - підкреслив мовної омбудсмен.
"Щиро сподіваюся, що буде оперативна відповідь і належна реакція з боку міністерства, так само як і пояснення з боку тих офіцерів", - резюмував Кремінь.
Для довідки: в Україні з 16 січня вся сфера обслуговування перейшла на українську мову. З відвідувачами та клієнтами повинні спілкуватися тільки українською. Виняток - якщо людина сама попросить звертатися до неї іншою мовою.
Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся з листом до української асоціації футболу через мовний інцидент. Крім того, через порушення мовного закону: омбудсмен отримав 605 скарг від українців