Московський патріархат має понад вісім тисяч храмів в Україні - Опендатабот

Читать на русском

Найбільше церков УПЦ МП фіксують на Донеччині, Дніпропетровщині та Вінничині

Читать на русском
Церква
Від початку війни з московського патріархату вийшли лише 589 церков

Найбільше церков УПЦ МП фіксують на Донеччині, Дніпропетровщині та Вінничині

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну з московського патріархату вийшли лише 589 церков. Натомість 8 119 й досі мають  приналежність до патріархату країни-агресора.  Найбільше таких храмів зафіксовано у Донецькій області. 

Про це повідомляє цифровий сервіс аналізу державних даних Опендатабот. Тут зазначають, що в Єдиному державному реєстрі й досі можна побачити храми, які мають навіть у своїх назвах стосунок до росії. 

Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині — 683. Значна кількість релігійних установ УПЦ також залишилась на Вінниччині — 534, Дніпропетровщині (527) та на Хмельниччині — 506 релігійних установ.

Ще одна проблема - зміна назв. Аналітики Опендатабот зазначають, що навіть переходу до Православної церкви України деякі релігійні громади й храми не змінюють назви. За законом, це робитимуть примусово. 

Московський патріархат має понад вісім тисяч храмів в Україні - Опендатабот 1

Зміни до законодавства

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. За нього проголосували понад 260 народних обранців.

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україні вступили в силу зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.