"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Найбільше церков УПЦ МП фіксують на Донеччині, Дніпропетровщині та Вінничині
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну з московського патріархату вийшли лише 589 церков. Натомість 8 119 й досі мають приналежність до патріархату країни-агресора. Найбільше таких храмів зафіксовано у Донецькій області.
Про це повідомляє цифровий сервіс аналізу державних даних Опендатабот. Тут зазначають, що в Єдиному державному реєстрі й досі можна побачити храми, які мають навіть у своїх назвах стосунок до росії.
Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині — 683. Значна кількість релігійних установ УПЦ також залишилась на Вінниччині — 534, Дніпропетровщині (527) та на Хмельниччині — 506 релігійних установ.
Ще одна проблема - зміна назв. Аналітики Опендатабот зазначають, що навіть переходу до Православної церкви України деякі релігійні громади й храми не змінюють назви. За законом, це робитимуть примусово.
Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. За нього проголосували понад 260 народних обранців.
Напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україні вступили в силу зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.