Moderna розробляє нові вакцини від раку, герпесу та вітряної віспи

Читать на русском

Компанія вже створила вакцину від коронавірусу та зараз проводить клінічні випробування над вакциною проти ВІЛ.

Читать на русском
Moderna розробляє нові вакцини від раку, герпесу та вітряної віспи

Компанія вже створила вакцину від коронавірусу та зараз проводить клінічні випробування над вакциною проти ВІЛ.

Компанія Moderna розробляє нові вакцини від раку, герпесу та вітряної віспи. Це дозволить покращити якість життя сотень мільйонів людей у ​​всьому світі. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на TJ

Вакцини створять на базі тієї ж технології, що використовує ефективну вакцину від коронавірусу та препарат від ВІЛ.

  • Перша вакцина дозволить протистояти простому герпесу другого типу (ВПГ-2). Цей вірус зазвичай вражає геніталії людини, на відміну від ВПГ-1, яка також інфікує рот та обличчя. Фахівці Moderna припускають, що вакцина від ВПГ-2 забезпечить захист від ВПГ-1. Тоді від 5% до 13% населення планети у віці 18-49 років зможуть позбавитися хронічної інфекції у своєму організмі, яка періодично викликає болючі запалення.
  • Друга вакцина призначена для боротьби з вірусом вітряної віспи, що викликає вітрянку. Після активної фази хвороби вірус назавжди залишається у організмі, періодично викликаючи загострення. Одним з них може бути лишай, що оперізує, — болючі висипання на шкірі, а також низка ускладнень аж до ураження нервів і паралічу. Як заявили представники Moderna, захворюваність на оперізувальний лишаєм зростає по всьому світу.
  • Третя вакцина має захистити імунологічні контрольні точки від впливу деяких видів раку. Контрольні «точки» пригнічують роботу імунітету, щоб той не атакував організм і не руйнував його. Низка видів раку на кшталт меланоми та недрібноклітинного раку легені користуються цією системою, щоб відключити імунну відповідь на ракові клітини. Нова вакцина Moderna може зробити цей «виверт» раку неробочим та врятувати життя людей.

Як працюють мРНК-вакцини

Суть мРНК-вакцини полягає в тому, щоб створити “креслення” шкідливого білка і упаковати його всередину ліпідної (органічної) наночастинки. Клітини всмоктують ці наночастинки, розпаковують «креслення» і створюють у ньому цільовий білок, у якому тренується імунітет.  мРНК-вакцина Moderna від COVID-19 містить "креслення" білка, з якого складаються "шипи" коронавірусу. З їхньою допомогою SARS-CoV-2 чіпляється до клітин організму і вторгається в них, тому що клітини приймають ці білки за сигнал «на вході щось безпечне, можна впускати». Після вакцинації імунітет вносить ці білки в «чорний список» і починає атакувати все, що їх містить, завдяки чому коронавірус не може поширитися організмом.

Такий підхід добре зарекомендував себе — Всесвітній конгрес вакцин назвав препарат Moderna найкращою вакциною від коронавірусу. На його основі компанія розробила мРНК-вакцину проти ВІЛ, яка показала ефективність 79% у випробуваннях на тваринах, а з кінця січня компанія проводить клінічні випробування на людях-добровольцях.

Нагадаємо, в Україні затвердили план вакцинації COVID-19 на 2022 рік. Крім того, у США на тварин успішно випробували вакцину проти ВІЛ компанії Moderna.

Також Інформатор писав, що домашні хом'ячки можуть заразити людину коронавірусом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.