Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко пояснив, що навіть якщо Росія оголосить призов восени, армія глави Кремля лише лататиме діри через колосальні бойові втрати
Будь-яке рішення Кремля про нову хвилю мобілізації не змінить ситуацію на фронті - Росія лише намагатиметься закривати діри, які утворюються через колосальні втрати. Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко упевнений: навіть у найгіршому сценарії російський диктатор Володимир Путін лише затягує власну поразку.
Про це йдеться у дописі Коваленка у Telegram-каналі. За його словами, чутки про призов відповідають тому, про що він писав ще навесні. Один зі сценаріїв для Кремля - спроба продовжити війну, але в нинішніх обставинах це демонструє лише повну неадекватність Путіна та його найближчого оточення - зокрема Герасімова, Патрушева, Ковальчуків і Наришкіна.
"Навіть у випадку такого рішення восени, росія лише лататиме дірки на фронті, які утворюються внаслідок великих втрат і набору меншої кількості людей, ніж втрати", - зазначив Коваленко.

Він також наголосив, що мобілізація не вирішить головних проблем Росії. Пального у росіян більше не стане, а систематичні удари по території РФ лише посилюватимуться. Допомагати Путіну в такій стратегії, за словами Коваленка, не вигідно жодній зовнішній силі - бо ті, хто наважиться, ризикують втратити всю економіку за лічені дні.
Найкращим виходом, на його переконання, залишається одне - усунення Путіна від влади і завершення війни Росією самостійно. Коваленко прямо заявив: якщо цього не станеться і війна продовжиться, наслідки для Росії взимку будуть значно катастрофічнішими, ніж будь-які компромісні рішення сьогодні.
"Звісно, набагато краще, щоб в рф вирішили питання з путіним і завершили війну. Тоді наслідки для рф будуть не такими, якими будуть взимку, у випадку продовження війни", - написав кервник ЦПД.
Як зафіксували західні аналітики, втрати почали перевищувати темпи набору наприкінці 2025 року - а це означає, що Кремлю доведеться набирати більше особового складу лише для підтримки штурмів на попередньому рівні. Щомісячні втрати на фронті складають від 30 до 35 тисяч осіб, і війна вже спричинила найгострішу в історії Росії нестачу робочої сили. За даними розвідки, лише у першому кварталі 2026 року контракти підписали приблизно 70,5 тисячі новобранців - суттєво нижче від планів Міноборони РФ.
Ознаки підготовки до нового призову зафіксовані по всій Росії - зокрема йдеться про розгортання полігонів для десятків тисяч новобранців. З початку 2026 року мобілізаційні розпорядження масово видають під час відвідин воєнкоматів, куди людей викликають нібито для "уточнення даних". Фахівці розцінюють ці заходи як підготовку до масового призову.
Водночас окупований Крим вже живе в режимі передмобілізаційної тривоги. Кримські резервісти отримують повістки, а у місцевих військкоматах відкрито попереджають про призов після виборів. Перша "часткова мобілізація" виявилася вкрай непопулярною і спричинила масову еміграцію - проте логіка фронтових втрат, про яку говорить Коваленко, може не залишити Путіну іншого виходу.