"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Генерал Валерій Залужний також привітав Митрополита Епіфанія з нагоди п’ятої річниці інтронізації
У суботу, 3 лютого, резиденцію Предстоятеля ПЦУ, Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, відвідав Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. Залужний привітав Епіфанія з п'ятою річницею інтронізації, днем народження та обговорив питання військового капеланства.
Під час зустрічі Блаженнійший владика та Головнокомандувач ЗСУ обговорили розвиток інституту військового капеланства. Окрім того, протягом дня Предстоятель ПЦУ приймав привітання з нагоди ювілею від:
Як відомо, Митрополит Єпіфаній (Сергій Петрович Думенко) — митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України з 15 грудня 2018 року. Єпіфаній народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області.
Військове капеланство – це офіційна професія в Україні. Капелан – це військовослужбовець на офіцерській посаді, який пройшов спеціальну підготовку для служби з військовими на фронті. Закон "Про службу військового капеланства" набув чинності у 2021 році.
Священнослужителі з різних Церков і релігійних організацій обіймають офіцерські посади у Збройних Силах України, Національній гвардії та Державній прикордонній службі. Вони не беруть участі в нарядах та урочистих маршах, але опановують військову культуру.
Штатні посади військових священників з'явилися 2016 року – спершу в Національній гвардії, потім у Збройних силах України. До того священнослужителі їздили на фронт з душпастирським служінням як волонтери.
Капеланом може бути громадянин України з богословською освітою, священнослужитель однієї з конфесій чи релігії, які зареєстровані в Україні. Стати капеланом можна лише добровільно, але для цього треба отримати дозвіл від Церкви.
Капелан – це особа, яка забезпечує духовний, моральний стан військовослужбовців, зокрема задовольняє їхні духовно-релігійні потреби. Він має бути добрим співрозмовником, який вислухає і зорієнтує життєву енергію в правильному напрямку.
Військовий капелан не може отримувати та застосовувати зброю, адже він не комбатант. За капеланом закріплений військовослужбовець, який може захистити його в умовах небезпеки.
У Збройних Силах України передбачено 738 посад капеланів. Станом на жовтень 2023 року мандати на здійснення капеланської діяльності отримали 244 священнослужителі. Найбільша квота капеланів належить до Православної церкви України. Друге місце посідає УГКЦ. Серед інших – римо-католики, протестанти тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .