Михайло Федоров став новим міністром оборони - він визначив свої пріоритети

За нового міністра проголосували 277 депутатів

Федоров, Міноборони
Михайло Федоров очолив Міноборони

Верховна Рада 14 січня призначила Михайла Федорова міністром оборони України. Відповідне рішення підтримали 277 парламентарів.

Перед голосуванням Федоров виступив перед депутатами та визначив головні напрямки своєї роботи на новій посаді. Він наголосив, що основна гарантія безпеки України - це Сили оборони, сміливість і винахідливість українського народу.

“Україна вже стала світовим лідером у безпілотних технологіях. Ми створили ринок дронів, власний безпілотний флот, ракети, системи РЕБ, боєприпаси та перехоплювачі шахедів. На полі бою подвиг українських воїнів — безапеляційний. Але треба чесно сказати: жодна країна світу не була готова до викликів такої масштабної війни. Якби не громадянське суспільство, донати українців, робота волонтерів і фондів, допомога кожному підрозділу, якби не підтримка наших західних партнерів — нас могло б уже не бути як держави. Усі разом, об’єднавшись, ми зробили неможливе”, - сказав Федоров.

Новий очільник Міноборони окреслив проблеми та виклики, з якими йому доведеться працювати. «Паперова» армія, радянські підходи, надмірна бюрократія та збої в забезпеченні фронту — усе це заважає військовому на передовій діяти максимально ефективно й надійно захищати свою землю.

“Я йду на цю посаду не як міністр, який побудував цифрову державу та створив Дію, а як людина, команда якої з 2022 року багато часу працювала на війну. Завдяки роботі нашої команди та підтримці Президента в Україні зʼявилися Старлінки, Армія дронів, Лінія дронів, Брейв1, система мотивації єБали, UNITED24, перший у світі амазон для війни Брейв1 Маркет. Ми допомогли реалізувати серію асиметричних операцій проти ворога, які провели ГУР та СБУ”, - розповів. Федоров.

Він нагадав, що зараз створено з нуля інноваційні ринки, яких раніше не існувало. На початку вторгнення в Україні було 7 компаній, які робили дрони, а сьогодні їх вже понад 500. РЕБ — було 2 компанії, сьогодні — 200. Приватних компаній, які виробляли ракети, не було зовсім, сьогодні — більш ніж 20. НРК — було 0 компаній, стало — понад 100.

“Президент поставив чітке завдання: побудувати систему, яка здатна зупинити ворога в небі, просування на землі, посилити асиметричні та кіберудари по ворогу та його економіці. Зробити ціну війни для росії такою, яку вона не зможе потягнути”, - наголосив Федоров.

Інші тези Михайла Федорова:


Штучний інтелект уже став союзником України у війні: сотні AI-рішень працюють на фронті та застосовуються на всіх рівнях військових операцій. Наша амбітна мета — зробити Україну першою країною у світі, яка зможе прогнозувати та нейтралізувати ворожі атаки за допомогою ШІ. І багато іншого, про що не можемо сказати публічно.

Потрібно швидко змінити систему підготовки українських військовослужбовців. Якісна підготовка — це зменшення втрат і зростання ефективності. Не можна ігнорувати проблему ТЦК. Після комплексного аудиту ми запропонуємо системне рішення, щоб вирішити накопичені роками проблеми і при цьому зберегти обороноздатність країни.

Одним із перших рішень на посаді міністра оборони стане забезпечення базового рівня укомплектування бригад дронами, якого точно не вистачає. Це підвищить прогнозованість і якість планування.

Ставимо ціль — збільшити обсяги міжнародної військової допомоги. Вибудувати реальні win-win відносини, щоб кожна гривня допомоги була чітко спрямованою на результат.

Антикорупція — фундамент нового Міністерства оборони. Сьогодні той, хто краде на війні, — наш ворог.

Ми виведемо розвиток українського ВПК на новий рівень: defense tech стане ключовою індустрією України на світових ринках і драйвером економічного зростання держави. Нам ще треба зробити домашню роботу, щоб створити українську ППО та свій артпостріл з лазерним наведенням. Це дасть змогу артилерії працювати точніше, швидше та ефективніше, зменшуючи ризики для наших військових. І це завдання від Президента.

Найближчим часом ми зробимо глибокий аудит Міноборони та ЗСУ, щоб знайти додаткові можливості для покращення фінансового й соціального рівня забезпечення військовослужбовців.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити