Матчем «Шахтар» - «Металіст 1925» розпочався новий сезон Української Прем’єр-ліги

Стартовий матч сезону 2022/23 пройшов у Києві на НСК «Олімпійський».

Після багатомісячної перерви футбол повернувся на українські стадіони. Під час воєнного стану матчі проходитимуть без глядачів.

За розвитком подій у поєдинках уважно стежив Інформатор.

У вівторок, 23 серпня, в УПЛ стартував сезон 2022/23. Право розпочати чемпіонат випало футболістам «Шахтаря» та «Металіста 1925». Склади команд:

Шахтар: Трубін, Михайличенко, Кривцов, Матвієнко, Петряк, Степаненко, Судаков, Мудрик, Сікан, Джурасек, Тейлор.

Запасні: Шевченко, Пятов, Бондар, Тотовицький, Кулаков, Топалов, Бондаренко, Конопля, Очеретько, Фарина, Козік, Корнієнко.

Металіст 1925: Мозіль, Шершень, Безуглий, Курило, Рудавський, Мартинюк, Русин, Габі, Кравченко, Ременюк, Зубков.

Запасні: Сидоренко, Потімков, Ткачук, Коваленко, Бичек, Дмитренко, Вендел, Дудік, Пономар.

Переший тайм пройшов за відчутної переваги «Шахтаря». Команда створила досить багато моментів. Кілька шансів відзначитися втратили Судаков та Мудрик, а на 41-й хвилині Кривцов пробив поруч зі стійкою. Однак найкращій момент все ж таки створили гості. На 13-й хвилині Русин впритул розстрілював ворота «Шахтаря», але Трубін якимось неймовірним чином зміг врятувати команду від гола.

Після перерви гравці «Шахтаря» продовжували періодично турбувати оборону та голкіпера «Металіста 1925». А от гості майже не доходили до штрафного майданчика суперника. На 74-й хвилині Мудрик змістився з лівого флангу і пробив. Мозіль до м’яча не дотягнувся, але на допомогу воротарю «Металіста 1925» прийшла поперечина. «Шахтар» провів ще кілька атак, однак успіху так і не досяг. Перша гра нового сезону пройшла без забитих м’ячів.

У Києві на НТК ім. В. Баннікова матч першого туру УПЛ провели «Чорноморець» та «Верес». На цей поєдинок команди вийшли у таких складах:

Чорноморець: Непогодов, Брагару, Гладкий, Джеймс, Єрмаков, Кравченко, Політило, Салюк, Селін, Філі, Штогрін.

Запасні: Паст, Варакута, Суханов, Наумець, Литвиненко, Бобко, Юсов, Плакса, Кузик, Войтіховський, Романов.

Верес: Когут,  С. Шестаков, Мірошник, Вовченко, Є. Пасіч, Кучеров, Кльоц, Дахновський, Лебеденко, Г. Пасіч, Гайдучик.

Запасні: Ющишин, Гагун, Гук, Квасний, Курко, С. Шарай, В. Шарай, Сергійчук, М. Шестаков, Гечев, Коркодим, Данилюк.

Номінальні гості відкрили рахунок на 22-й хвилині. Кльоц ударом метрів з 30-ти поклав м’яч у лівий нижній кут воріт «Чорноморця». Через 10 хвилин «Верес» зазнав кадрової втрати. Шестаков отримав травму та не зміг продовжити матч. В екстреному порядку на поле вийшов Гагун. На 47-й хвилині арбітр призначив пенальті в ворота «Чорноморця». Дахновський несильно пробив у лівий нижній кут і Непогодов намертво забрав м’яч у руки. Більше реальних шансів змінити рахунок не було ні у «Вереса» ні у «Чорноморця».

В Ужгороді на стадіоні «Авангард» зустрілися «Зоря» та «Ворскла». Сезон для обох команд розпочався раніше. «Зоря» і «Ворскла» представляли Україну у розіграші Ліги конференцій, однак вже припинили виступи у цьому турнірі. Склади команд:

Зоря: Мацапура, Данченко, Батагов, Імереков, Сміян, Чурко, Назарина, Булеца, Крістіан, Безбородько, Кабаєв.

Запасні: Сапутін, Жилкін, Кисіль, Бражко, Мишньов, Хлань, Нагнойний, Алібеков, Русин, Вантух, Снурніцин, Алефіренко.

Ворскла: Різник, Феліпе, Челядін, Чеснаков, Бацула, Тотре, Скляр, Ардіт, Олійник, Марлісон, Степанюк.

Запасні: Ісенко, Яворський, Павлюк, Мельничук, Крупський, Зайков, Козиренко, Черниш, Кулаковський, Кравчук, Сулейманов.

На 6-й хвилині Крістіан увірвався до штрафного майданчика «Ворскли». Різник кинувся на перехоплення і збив гравця «Зорі». Арбітриня матчу Катерина Монзуль без вагань призначила одинадцятиметровий, який чітко виконав Назарина. На 30-й хвилині «Зоря» забила вдруге. Безбородько уник офсайду, вийшов сам на сам з Різником, холоднокровно переграв голкіпера «Ворскли» та покотив  м’яч у вже порожні ворота. На 53-й хвилині справи у «Ворскли» стали зовсім поганими. Безбородько відгукнувся на передачу Кабаєва і зробив рахунок у матчі 3:0. Однак «Ворскла» не здалась і на 72-й хвилині заробила пенальті. Олійник пробив у правий кут і скоротив різницю в рахунку. А от зробити щось більше «Ворсклі»  не дозволив суперник.

Завершували програму першого ігрового дня «Колос» та «Кривбас». На поле стадіону у Ковалівці команди вийшли у наступних складах:

Колос: Волинець, Чорноморець, Гончаренко, Новак, Золотов, Мілько, Оріховський, Мякушко, Болбат, Ільїн, Попов.

Запасні: Фесюн, Ставничий, Зозуля, Кузик, Соловйов, Ісаєнко, Смирний, Задоя, Лисенко.

Кривбас: Сарнавський, Вернидуб, Зотько, Татарков, Якимець, Банада, Н.Волошин, Хомченовський, Понєдєльнік, Семенов, Устименко.

Запасні: Кліщук, Хома, Рябов, Попчук, Шевченко, Дебелко, Кораблін, Хобленко.

Перший небезпечний удар у матчі завдали гості. Після подачі з кутового Банада головою пробив над поперечиною воріт «Колоса». «Кривбас» діяв трохи активніше та більше володів м’ячем. «Колос» обрав захисну тактику, сподіваючись на контратаки. І на 36-й хвилині «Колос» забив. Після розіграшу штрафного Новак пробив у штангу, а потім Гончаренко добив м’яч у порожній кут. На полі йшла досить жорстка боротьба. Гравці не жаліли один одного і медикам команд приходилось частенько виходити на газон та надавати допомогу футболістам. На 81-й хвилині «Кривбас» залишився без головного тренера. Юрій Вернидуб за надмірні емоції отримав від арбітра червону картку. Ну а на полі нічого не змінилось. «Колос»  втримав переможний рахунок та записав собі в актив три очки.

• Шахтар — Металіст 1925 0:0;
  • Чорноморець — Верес 0:1 (Кльоц, 22);
  • Зоря — Ворскла 3:1 (Назарина, 7 (з пен.), Безбородько, 30, 53 – Олійник, 73 (з пен.));
  • Колос — Кривбас 1:0 (Гончаренко, 36).

Матчі першого туру УПЛ продовжаться 24 та 25 серпня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг боксерського поєдинку між Олександром Усиком та Ентоні Джошуа.