Новоросійськ зазнав однієї з наймасштабніших атак за останній час, що спричинила численні пожежі. У місті фіксують влучання по портовій інфраструктурі, зокрема пошкоджено нафтові та зернові об'єкти
У ніч на 12 серпня Новоросійськ Краснодарського краю РФ кілька годин поспіль атакували безпілотники, місцеві повідомляють про численні вибухи, пожежу та задимлення в районі міста й порту. За попередніми даними, під удар могла потрапити критична інфраструктура порту. Повідомляється про осередки займання на території нафтових і зернових об'єктів. Очевидці заявляють, що вибухи не припиняються вже близько п'яти годин.
За попередніми даними, під удар міг потрапити Новоросійський комбінат хлібопродуктів - великий портовий перевалочний комплекс із двома елеваторами та портовою інфраструктурою. Про атаку на порт Новоросійська повідомляє Telegram-канал "Exilenova+", зазначаючи, що Сили оборони України атакують порт, а вороже ППО активно працює у відповідь. Місцеві пабліки публікують відео ймовірного влучання та повідомляють про пожежу на території підприємства, яку також фіксують супутникові системи NASA FIRMS.

Очевидці заявляють, що вибухи в місті не припиняються вже близько п'яти годин. Унаслідок атаки в Новоросійську зазнав уражень Новоросійський комбінат хлібопродуктів, де наразі триває пожежа. ПАТ "НКХП" є високотехнологічним об'єктом портової інфраструктури з елеваторною місткістю 300 тисяч тонн та можливістю обробки суден дедвейтом до 72 тисяч тонн.

У мережі припускають, що атака може бути пов'язана зі спробою Сил оборони порушити підготовку РФ до можливого застосування крилатих ракет із району Новоросійська. Регіон Краснодарського краю останніми тижнями регулярно потрапляє під удари безпілотників, а місцева портова та нафтова інфраструктура стає однією з ключових цілей.
Новоросійськ - один з найбільших портів Чорноморського узбережжя Росії, через який проходить значна частина експорту зерна та нафтопродуктів. Пошкодження елеватора чи портової інфраструктури здатне суттєво ускладнити логістику окупантів у регіоні.
Раніше Інформатор повідомляв, що Нижньокамськ у Татарстані атакували безпілотники, а місцеві жителі повідомляли про удар по нафтопереробному заводу. Також ми писали, що у Воронежі після серії вибухів догорав логістичний хаб Wildberries, пошкоджений унаслідок атаки дронів. Ці випадки свідчать про системну кампанію ударів по промисловій та логістичній інфраструктурі РФ.