Очільник ОП вважає, що РФ і не думає переставати здійснювати ескалацію
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що Росія свідомо загострює війну проти України. За його словами, вона не демонструє жодного наміру припинити агресію. Також Єрмак додав, як можна зупинити РФ.
Про це він написав у своєму телеграм-каналі, у понеділок, 9 червня.
«Росія здійснює ескалацію війни, яку не хоче припиняти», — йдеться у повідомленні Єрмака.
За словами Єрмака, є єдиний спосіб, щоб стримати агресора.
"Будь-яка ескалація зупиняється тільки силовими заходами", - додав він.
Заява Єрмака пролунала на тлі нових обстрілів українських міст. Зокрема, 9 червня, Росія здійснила рекордну атаку: по Україні окупанти випустили 499 повітряних цілей. З них українським силам протиповітряної оборони вдалося знищити 479.
Зокрема, противник застосував 479 безпілотників типу "Шахед" і дронів-імітацій різних моделей, чотири аеробалістичні ракети Х-47М2 "Кинджал", 10 крилатих ракет Х-101, три ракети Х-22, дві протирадіолокаційні ракети Х-31П і одну крилату ракету Х-35.
Станом на 10:30 було підтверджено знищення 479 повітряних цілей. З них 292 знищено вогневими засобами, ще 187 — втрачені засобами радіоелектронної боротьби.
Внаслідок атаки зафіксовано влучання ворожих засобів у десяти локаціях, ще у 17 місцях впали уламки збитих об'єктів.
Як повідомив начальник управління комунікацій Повітряних сил полковник Юрій Ігнат, основним об’єктом удару став один з оперативних аеродромів. За його словами, це масований удар — один із найбільших, які Росія здійснювала останнім часом. Головна ціль, додав він, один з оперативних аеродромів, який атакували різними видами повітряних засобів.
Тим часом у ніч проти 9 червня Сили оборони України здійснили атаку по військовому аеродрому "Саваслейка" в Нижньогородській області Росії. За попередніми даними, знищено два літаки противника — імовірно, МіГ-31 та Су-30 або Су-34.
Цей аеродром Росія використовує для запуску літаків, зокрема МіГ-31К, які озброєні ракетами "Кинджал" і здійснюють удари по території України. Результати удару ще уточнюються.
Крім того, Генштаб підтвердив удар по заводу в Чебоксарах, що розташований у Чуваській республіці РФ. Йдеться про підприємство АТ "ВНДІР-Прогрес", яке займається виробництвом навігаційного обладнання, зокрема антен типу "Комета", що використовуються у шахедах, керованих авіабомбах та ракетному озброєнні.
Завод уразили щонайменше двома безпілотниками, після чого на об'єкті виникла масштабна пожежа. Як повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, підприємство виготовляє важливі компоненти для російської бойової техніки — електромеханічні приводи, гідросистеми, блоки управління для САУ та ракетних комплексів "Іскандер".
За словами Коваленка, без цих елементів ракети не зможуть досягати цілей, оскільки саме "Прогрес" забезпечує інтеграцію систем наведення, стабілізації та управління польотом на етапі складання озброєння.
Антени "Комета" також використовуються в ракетах "Іскандер-М", "Калібр", Х-101, Х-69, авіабомбах УМПК, дронах "Орлан-10", Lancet і оновлених "Шахедах".
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.