Головна
Світ
11:51, 2 Серпня
Информатор UA

Интро

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив про вбивство лідера Аймана аз-Завахірі. Інформатор розбирався, як це вплине на геополітичну ситуацію в світі та Україні зокрема. Що сталося в Афганістані та хто такий Айман аз-Завахірі В понеділок, 1 серпня, Джо Байден звернувся до народу США та заявил, що Америка успішно провела спеціальну операцію з ліквідації лідера Аймана аз-Завахірі. Президент США Джо Байден Аль-Завахірі весь свій час проводив з бен Ладеном. Він був його заступником під час теракту 11 вересня, брав активну участь у плануванні терактів, він один з найвідповідальніших за теракти, внаслідок яких на американській землі загинуло 2977 людей, - сказав Джо Байден. 71-річний Завахірі залишався міжнародним символом через 11 років після того, як США вбили Усаму бен Ладена. За словами Байдена, Завахірі ховався в центрі Кабула, а членів родини із ним не було. І саме у цій схованці Завахірі був ліквідований. 31 липня було завдано авіаудару по житловому будинку в районі Шерпур міста Кабула, - повідомив офіційний представник талібів Забіулла Муджахид у серії твітів. Як це вплине на Україну Після того, як 2021 року США та НАТО вивели свої війська з Афганістану, владу в країні за лічені дні захопили таліби. Тоді Байдену закидали, що влада США в його особі просто здалася, у своєму виступі 1 серпня очільник Штатів нагадав, що ліквідація Завахірі - продовження політики США щодо Афганістану. Я пообіцяв американському народу, що ми продовжимо проводити ефективні контртерористичні операції в Афганістані та за його межами. Ми зробили це, - підкреслив Байден. За словами політолога Ігора Павленка, з одного боку, всі геополітичні події відволікають увагу світу від України, з іншого, США демонструють, що навіть без присутності великої кількості солдатів на території якоїсь країни, Штати спроможні точково знищувати центри прийняття рішень. Це своєрідний сигнал і путіну у його бункері, і всім, хто ще вагається, на чию сторону пристати під час зміни усталеного світового порядку. Афганістан перестав бути у фокусі світової спільноти, але, як виявилося, це не означає, що про країну забули. Однозначно, це позитивний момент і для України також, - впевнений Ігор Павленко. Також, за словами політолога, зараз дуже важливо, щоб США визнали росію державою, що спонсорує тероризм, тоді агресор вважатиметься офіційною загрозою народу америки, а, як заявив Байден, незалежно від того, скільки часу це займе, незалежно від того, де ви ховаєтеся, якщо ви становите загрозу для нашого народу, Сполучені Штати знайдуть вас і приберуть Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Ліквідація лідера «Аль-Каїди». Путіну варто напружитися?

Ліквідація лідера «Аль-Каїди». Путіну варто напружитися?

Читать на русском
Ліквідація лідера «Аль-Каїди». Путіну варто напружитися?

Важливо, щоб США визнали росію державою, що спонсорує тероризм

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив про вбивство лідера «Аль-Каїди» Аймана аз-Завахірі. 

Інформатор розбирався, як це вплине на геополітичну ситуацію в світі та Україні зокрема. 

Що сталося в Афганістані та хто такий Айман аз-Завахірі

В понеділок, 1 серпня, Джо Байден звернувся до  народу США та заявил, що Америка успішно провела спеціальну операцію з ліквідації лідера «Аль-Каїди» Аймана аз-Завахірі. 

Президент США Джо Байден

«Аль-Завахірі весь свій час проводив з бен Ладеном. Він був його заступником під час теракту 11 вересня, брав активну участь у плануванні терактів, він один з найвідповідальніших за теракти, внаслідок яких на американській землі загинуло 2977 людей», - сказав Джо Байден. 

71-річний Завахірі залишався міжнародним символом «Аль-Каїди» через 11 років після того, як США вбили Усаму бен Ладена. За словами Байдена, Завахірі ховався в центрі Кабула, а членів родини із ним не було. І саме у цій схованці Завахірі був ліквідований.  «31 липня було завдано авіаудару по житловому будинку в районі Шерпур міста Кабула», - повідомив офіційний представник талібів Забіулла Муджахид у серії твітів. 

Як це вплине на Україну

Після того, як 2021 року США та НАТО вивели свої війська з Афганістану, владу в країні за лічені дні захопили таліби. Тоді Байдену закидали, що влада США в його особі просто здалася, у своєму виступі 1 серпня очільник Штатів нагадав, що ліквідація Завахірі - продовження політики США щодо Афганістану. 

«Я пообіцяв американському народу, що ми продовжимо проводити ефективні контртерористичні операції в Афганістані та за його межами. Ми зробили це», - підкреслив Байден. 

За словами політолога Ігора Павленка, з одного боку, всі геополітичні події відволікають увагу світу від України, з іншого, США демонструють, що навіть без присутності великої кількості солдатів на території якоїсь країни, Штати спроможні точково знищувати центри прийняття рішень. 

«Це своєрідний сигнал і путіну у його бункері, і всім, хто ще вагається, на чию сторону пристати під час зміни усталеного світового порядку. Афганістан перестав бути у фокусі світової спільноти, але, як виявилося, це не означає, що про країну забули. Однозначно, це позитивний момент і для України також», - впевнений Ігор Павленко. 

Також, за словами політолога, зараз дуже важливо, щоб США визнали росію державою, що спонсорує тероризм, тоді агресор вважатиметься офіційною загрозою народу америки, а, як заявив Байден, «незалежно від того, скільки часу це займе, незалежно від того, де ви ховаєтеся, якщо ви становите загрозу для нашого народу, Сполучені Штати знайдуть вас і приберуть». 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.