Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Планують запустити навчання в ліцеях
У Міносвіти прокоментували ажіотаж навколо «ліквідації старшої школи» в Україні. Там зазначають, що інформацію про повне закриття 10 і 11 класів в школах почали поширювати російські інформаційні канали. Насправді МОН готує механізм навчання старшокласників в ліцеях.
Про це заявила секретар комітету з питань освіти Наталя Піпа на брифінгу ВРУ,- передає Інформатор .
«Ми не плануємо ні в цьому, ні в будь-якому іншому році закриття шкіл, щоб діти не могли піти до 10-11 класів. У 2027 році згідно з реформою нової української школи учні зможуть навчатися у 10-11 і 12 класах профільних шкіл, іншими словами, в ліцеях», - заявила Піпа.
За її словами, дана реформа і впровадження навчання в ліцеях необхідно для підняття конкурентоспроможності випускників.
«Це потрібно для того, щоб вступити до вищого навчального закладу і скласти ЗНО можна було завдяки підготовці в школі (ліцеї) без репетиторів. Друге завдання, яке ставить перед собою профільна школа - щоб випускники мали бажання бути присутніми на уроках в старших класах. 20 предметів, які зараз вивчають, планують скоротити до 12», - зазначила Піпа.
Вона підкреслила, що 50% предметів будуть обов'язковими, решта 30% відповідно до профілю, ще 20% - на власний вибір.
«У кожному ліцеї буде 5-6 профілів, вони будуть за професійним спрямуванням, де можна буде отримати кваліфікацію на базі училищ. Також буде академічний напрям, де готуватимуться до вищих навчальних закладів», - пояснила Піпа.
Нагадаємо, міністерством освіти і науки України було надано роз'яснення щодо набору до 10-11 класів установ загальної середньої освіти у 2021 році. Крім того, в Україні у 2021 проведуть аудит у 265 закладах загальної середньої освіти .
Також Інформатор писав, що в Україні через негоду навчальним закладам семи областей рекомендують перейти на дистанційку.