Кубраков: термін дії "зернової угоди" продовжили

Читать на русском

"Зернова угода" буде діяти ще 120 днів

Читать на русском
Зернова угода
Кубраков повідомив про продовження зернової ініціативи

"Зернова угода" буде діяти ще 120 днів

У суботу, 18 березня, продовжили тристоронню "зернову угоду" між Україною, Туреччиною та росією. Вона буде діяти ще 120 днів. Про це у Twitter повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Угода щодо Чорноморської зернової ініціативи продовжена на 120 днів. Вдячні Антоніо Гутеррішу, ООН, президенту Ердогану, міністру Хулусі Акару та всім нашим партнерам за дотримання домовленостей. Завдяки спільним зусиллям на світові ринки поставлено 25 млн тонн українського зерна", - написав міністр.

Продовження зернової угоди

Термін дії зернової угоди закінчувався у суботу, 18 березня. 13 березня росія заявила, що готова продовжити Чорноморську зернову ініціативу, яка дозволяє Україні експортувати сільськогосподарську продукцію з одеських портів, лише на 60 днів. Проте 18 числа стало відомо, що угода продовжена на 120 днів.

Україна наполягає, щоб угода про експорт аграрної продукції через Чорне море була безстроковою та постійно автоматично продовжувалася на 120 днів. Про це повідомив під час засідання уряду 17 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Також Україна пропонує розширити зернову угоду на порти Миколаївської області. Про це у п'ятницю, 17 березня, на засіданні Ради Безпеки ООН заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Нагадаємо, раніше росія назвала продовження зернової угоди новим "жестом доброї волі".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.