Критикуючи ратифікацію Римського статуту, партія Порошенка грає на руку Кремлю – політолог

Ратифікація Римського статуту - це історичне рішення для України, адже потрібно використовувати весь арсенал міжнародних правових засобів, щоб покарати Росію за її злочини

Петро Порошенко
Партія Порошенка не повинна перетворювати ратифікацію Римського статуту на політичні ігрища, вважає Олещук

Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду допоможе Україні ефективніше "наздоганяти" Росію за воєнні злочини, геноцид та злочини проти людяності. А партія Петра Порошенка, яка виступає проти ратифікації, таким чином грає на руку Кремлю. Таку думку висловив політолог Петро Олещук.

"Не встигла Верховна Рада розпочати детальний розгляд законопроекту про ратифікацію Римського статуту, як команда Порошенка почала розганяти зраду. Повилазили різні партійні "експерти", які в один голос кажуть "не на часі", "зараз інші пріоритети", "жили ж якось і без статуту", "виграйте спочатку війну" і т.д", - зазначив Олещук.

За його словами, ратифікація Римського статуту - це історичне рішення для України, адже потрібно використовувати весь арсенал міжнародних правових засобів, щоб покарати Росію за її злочини: "росіяни вимагали від нас відкликати визнання юрисдикції МКС і не ратифіковувати Римський статут. Якщо Росія проти – це найкращий аргумент "за". А ті, хто розпочинає навколо цієї теми політичні ігрища – або грають на руку кремля, або настільки недалекі, що не розуміють, що кремль грає їх".

Олещук розвінчав аргумент представників партії Порошенка, які кажуть, що нібито після ратифікації МКС зможе судити українських військових. Він зазначив, що МКС вже 10 років має право це робити, оскільки у 2014-му та 2015-му роках Верховна Рада двічі визнавала юрисдикцію суду на всій території України, спочатку щодо злочинів проти людяності, згодом – щодо воєнних злочинів.

"Ратифікація статуту є вимогою в Угоді про асоціацію з ЄС. До речі, всі члени Європейського Союзу - учасники МКС", – наголошує політолог, підкреслюючи, що ратифікація статуту є вимогою в Угоді про асоціацію з ЄС.

Окрім того, вона дасть Україні в МКС не тільки обов’язки, але і права: впливати на вибір суддів і прокурора МКС, висувати свого суддю та голосувати за бюджет суду.

"Ратифікація статуту потрібна нам, щоб не виглядати непослідовними на міжнародній арені. Якось дивно вимагати від інших країн виконати ордер МКС на арешт Путіна та російських генералів, але самим не ратифікувати статут", - нагадує політолог.

Що відомо про Римський статут МКС

Римський статут Міжнародного Кримінального Суду є міжнародним договором, який ухвалили 17 липня 1998 року на дипломатичній конференції у Римі. Офіційно набрав чинності 1 липня 2002 року. Станом на вересень 2019 року його підписали всього 155 держав.

Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року на виконання розпорядження Президента України від 11 грудня 1999 року, але не ратифікувала. Всього ратифікували його 122 держави.

Про те, що Україна відновила роботу по ратифікації Римського статуту МКС, ще 13 липня повідомила заступниця керівника ОП Ірина Мудра. Тоді вона казала, що держава планує розв’язати це питання до кінця 2024 року.

15 серпня президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №0285 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального Суду. Це дасть можливість нашій державі набути повноправного членства в МКС. Разом із тим необхідні зміни до Кримінального кодексу України (ККУ), тому глава держави зареєстрував законопроєкт № 11484 щодо приведення положень ККУ у відповідність до норм Римського статуту МКС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube