Кремль створив провокацію з дачею Путіна, щоб повернутися до початкових вимог та напасти на Європу - ISW

Тепер РФ буде вимагати повної капітуляції України, а також виводу ядерної зброї США з Європи, що спростить майбутнє вторгнення, вважають військово-політичні експерти

Путін
В нещодавно нібито миролюбному Путіні відбулася вражаюча зміна. Колаж: Інформатор-Україна

Немає жодного підтвердження того, що українські дрони атакували резиденцію Путіна на Валдаї. Проте Кремль намагається використати провокацію з нібито ударами дронів для того, щоб переглянути умови можливої мирної угоди з Україною та повернутися до ультиматума 2021 - 2022 року. Про це 31 грудня повідомив Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на інтервью голови МЗС РФ Лаврова. 

В аналізі ISW йдеться про те, що у риториці Кремля відбулася вражаюча зміна одразу після того, як надійшло повідомлення про нібито атаку українських дронів на резиденцію Путіна на Валдаї. Декілька провідних російських політиків, у тому числі голова міністерства закордонних справ Сергій Лавров, заговорили про ультиматум 2021 - 2022 року та претензії РФ на Запорізьку та Херсонську області в додачу до Донбаса. 

"Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров використав інтерв'ю від 30 грудня російському державному ЗМІ Russia Today (RT), щоб повторити початкові вимоги Росії про війну, які президент Росії Володимир Путін висунув на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, а саме вимоги нейтралітету України, демілітаризації (скорочення армії України), денацифікації (заміни нинішнього українського уряду проросійським маріонетковим урядом). Лавров повторив вимоги України та Заходу визнати Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську області та Крим частиною Російської Федерації", - зазначають в ISW.

Експерти Інституту особливо підкреслюють, що Лавров наголосив на тому, що ультиматум, якмй Росія висунула Сполученим Штатам та Європі у грудні 2021року, може стати «відправною точкою» для мирних переговорів.

Всі ці нові вимоги суперечать  пунктам мирного плану, які обговорювалися, у тому числі з Путіним, в останні тижні. При цьому в ISW окремо зазначають, що не існує аніяких переконливих доказів того, що удар безпілотниками по резиденції Путіна справді відбувся. 

"ISW досі не спостерігав жодного кадру чи повідомлень, які зазвичай йдуть за українськими глибокими ударами, щоб підтвердити заяви Кремля про українські удари, що загрожують резиденції Путіна в Новгородській області, - йдеться в звіті Інституту. - Російська опозиція та інсайдерські джерела повідомили, що жителі Валдаю та прилеглих районів не чули і не спостерігали за звуками працюючих безпілотників чи активацією протиповітряної оборони..." 

Повернення до ультиматуму 2021 року вказує, що Путін хоче напасти на Європу

Ультиматум НАТО від Росії, також відомий, як "ультиматум Путіна", у грудні 2021 року висувал вимоги до НАТО та Сполученних Штатів, зокрема: 

  • Америка мала повернути всю ядерну зброю на територію США та ліквідувати усю відповідну інфраструктуру в Європі;
  • НАТО мало вивести все озброєння та війська з території країн, що вступили в альянс після 1997 року: стосується країн Балтії, Польщі, Румунії та інших держав Центральної Європи. 
  • РФ також вимагала від НАТО заборонити усі ракети малої та середньої дальності на тій відстані, звідки вони можуть досягти території РФ: це фактично вся територія Європи. 
  • Також НАТО мало взяти на себе юридичне зобовʼязання не приймати в альянс нових членів, у тому числі Україну та Грузію. 

США та НАТО відмовилися від вимог цього ультиматуму. Після цього Путін почав вторгнення в Україну. В ISW наголошують, що повернення до вимог ультиматуму 2021 року вказує на те, що Путін має намір поширити агресію на інші країни Європи

Раніше Інформатор повідомляв, що головною метою провокації Путіна з нібито атакою на його дачу є перезавантаження переговорів про мир, бо умови, які він особисто погодив з Трампом, насправді його не влаштовували. Він сподівався, що Україна відхилить цей мінімальний набор вимог. Тому як тільки стало зрозуміло, що угода майже погоджена, Путін знайшов привід та заявив про перегляд всіх мирних угод. 

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити