Корупція на закупівлях для Укрзалізниці: нардепа Бондаря судитимуть за справою НАБУ

НАБУ зазначило, що обвинувачений та його спільники-підприємці розробили схему, яка передбачала постачання продукції Укрзалізниці за завищеними цінами

Віктор Бондар, корупція серед депутатів, Укрзалізниця
Нардеп Бондар постане перед судом за псправою про закупівля кабелів для Укрзалізниці. Колаж: Інформатор

Народний депутат Віктор Бондар постане перед судом. Йдеться про справу щодо корупції під час закупівлі кабелів для Укрзалізниці, де політик є ключовим фігурантом. Національне актикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура направили до суду обвинувальний акт стосовно парламентаря, а також експосадовця УЗ та ще трьох осіб.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Там зазначили, що обвинувачений та його спільники-підприємці розробили схему, що передбачала постачання продукції перевізнику за завищеними цінами.

За даними антикорупційних органів, учасники схеми, очолюваної нардепом, допомовилися із членами іншої організованої групи, в якій головним був тодішній позаштатний радник кервника Офісу президента, перший заступник керівника департаменту СБУ Артемо Шило. До її складу, зокрема, входили посадовці Укрзалізниці.

"Діючи як своєрідний "бек-офіс" товариства, члени другої організованої групи неформально контролювали його діяльність та могли за певний відсоток від суми закупівель забезпечити перемогу у них підконтрольних підприємцям компаній", - йдеться у повідомленні.

Впродовж 2021-2022 років у тендерах УЗ на постачання кабельно-провідникової продукції незаконно перемогли "потрібні" компанії. За сприяння посадовців компанії під час тендерів ці фірми завищували ціни на продукцію.

Щодо трьох учасників оборудки суд раніше ухвалив обвинувальний вирок у межах угоди про визнання винуватості. За її умовами, Укрзалізниці відшкодували 71 млн грн збитків, 95 млн грн сплатили у дохід держави у вигляді штрафів, а ще 25 млн грн - на потреби Сил оборони.

Справа Віктора Бондаря

Народного депутата Віктора Бондаря підозрюють у масштабній корупції. Його звинувачують у схемах із закупівлями для “Укрзалізниці”. НАБУ та САП повідомили йому про підозру у січні 2025 року.

За даними НАБУ, Бондар разом із підприємцем організували корупційну схему. Вони вступили в змову з посадовцями "Укрзалізниці". Підконтрольні компанії вигравали тендери на постачання кабельно-провідникової продукції за завищеними цінами.

Компанії штучно підвищували вартість продукції, узгоджуючи дії з чиновниками. "Укрзалізниця" укладала контракти, що завдали збитків на понад 140 мільйонів гривень.

У ще одному епізоді справи фігурують 94,8 мільйона гривень збитків через закупівлю трансформаторів під час війни. Загалом підозру оголошено восьми особам.

У лютому 2025 року Бондаря взяли під варту. Вже у серпні того ж року внесли 36,33 мільйони гривень застави, що визначена як альтернатива триманню під вартою.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити