Контрнаступ ЗСУ змусив окупантів змінити систему управління: в ISW розповіли деталі

Окупанти вивели свої штаб-квартири за межі досяжності більшості ударних систем ЗСУ

Ситуація на фронті
Росіяни змінюють тактику через наступ ЗСУ

Російські окупанти на тлі контрнаступу ЗСУ внесли помітні зміни у систему свого командування та управління. Зокрема, ворог проклав польові кабелі та використовує безпечніший радіозв'язок. Так загарбники намагаються захистити командну інфраструктуру та покращити обмін інформацією.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що згідно з заявою заступниці директора з аналізу Центру безпеки та новітніх технологій (CSET) Магарити Конаєвої та наукового співробітника CSET Оуена Деніелса 6 вересня, окупанти вивели штаб-квартири за межі досяжності більшості ударних систем ЗСУ та розмістили передові командні пункти далі під землею та за добре захищеними позиціями.

Експерти зазначають, що залишається незрозумілим, чи використовували російські війська цю більш захищену командну інфраструктуру в усіх окупованих районах в Україні, і в якій мірі ці оборонні зусилля перешкоджали триваючій кампанії ЗСУ щодо ударів по таких об'єктах. Конаєва і Деніелс дійшли до висновку, що війська рф покращили зв'язок між командними пунктами та частинами на фронті, проклавши польові кабелі та використовуючи безпечніший радіозв'язок.

Аналітики ISW також пишуть, що в Королівському інституті об'єднаних служб (RUSI) заявили 4 вересня, що окупанти також намагаються покращити сигнали за рахунок ширшого використання сервісів C2 на основі додатків, які вимагають менше підготовки. Водночас російські окупанти, як і раніше, часто передають конфіденційну інформацію незахищеними каналами.

Також російські війська все ще стикаються з проблемами створення горизонтально інтегрованої командної структури для обміну інформацією між різними підрозділами в режимі реального часу. Ця проблема посилюється нинішньою структурою російських сил в Україні.

"Російське угруповання збройних сил в Україні складається як з регулярних, так і з нерегулярних підрозділів, які часто розгортаються разом і окремо від відповідних головних формувань, що ще більше ускладнює зусилля з горизонтальної інтеграції підрозділів", - підсумували в Інституті вивчення війни.

Також у звіті ISW зазначають, що російська армія посилила зв'язок між розвідувальними системами й артпідрозділами для підвищення точності вогню. Бо ворог стикається зі зростаючими обмеженнями щодо їхньої здатності використовувати масований непрямий вогонь.

"Військам рф не вистачає боєприпасів для ведення масованого непрямого вогню через те, що вони мають труднощі з транспортуванням великої кількості боєприпасів до лінії фронту і бачать, що ефективність масованих ударів зменшується", - пишуть аналітики.

Ситуація на фронті станом на ранок 9 вересня

Протягом минулої доби на фронті відбулось понад 30 бойових зіткнення з ворогом. ЗСУ продовжили оборонятися на сході та наступати на півдні України.

Так, бійці ЗСУ протягом минулої доби відбили понад 10 нових спроб окупантів атакувати Авдіївку та Мар'їнку на Донеччині. Також ворог намагався відновити втрачені позиції в районі Роботиного на Запоріжжі. Водночас наші захисники продовжили свій контрнаступ на Мелітопольському напрямку, тому росіяни перекидають сюди найбільш боєздатні частини.

Водночас авіація Сил оборони завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу озброєння та військової техніки, 1 пункті управління та по 1 позиції зенітно-ракетного комплексу росіян. Підрозділами ракетних військ і артилерії та безпілотних систем було уражено 1 склад боєприпасів, 9 артилерійських засобів, 6 пунктів управління, 1 станцію радіоелектронної боротьби ворога.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube