Концерн Rheinmetall планує передати Україні 20 БМП Marder

Читать на русском

Постачання нової партії заплановано на 2024 рік

Читать на русском
БМП Marder для ЗСУ
Орієнтовна вартість складе кількадесят мільйонів євро

Постачання нової партії заплановано на 2024 рік

Німецький оборонний концерт Rheinmetall передасть Україні 20 додаткових бойових машин піхоти Marder. Ці БМП, як очікується, поставлять до ЗСУ вже в 2024 році. Сума замовлення складе кількадесят мільйонів євро.

Точна сума та дата поставки наразі не розкривається. Про це повідомляє пресслужба Rheinmetall

Зазначається, що завдання поставити українським силам 20 додаткових БМП дав уряд Німеччини. Замовлення поступило в березні цього року. 

"Замовлення... має вартість у середині двозначного числа мільйонів євро. Постачання нової партії заплановано на 2024 рік", - йдеться в повідомленні компанії.

До теперішнього часу Rheinmetall вже передав Збройним силам України тризначну кількість Marder у рамках прямих поставок і програм обміну. Замовлена версія 1A3 Marder буде оснащена вбудованими лазерними далекомірами. Ці прилади дають змогу ефективно і точно знищувати ворожі цілі.

Rheinmetall вже поставив перші 20 таких бойових машин Україні за дорученням уряду Німеччини в березні 2023 року. Відтоді було поставлено ще кілька партій, кожна з яких мала двозначну кількість.

БМП Marder: що про них відомо

БМП Marder відзначається рядом переваг, які роблять його дуже важливою технікою у складних бойових умовах. По-перше, це мобільність. Завдяки потужному двигуну, Marder може швидко рухатися по різних типах доріг та бездоріжжя, що дозволяє швидко реагувати на зміни на полі бою.

По-друге, він має високу огневу потужність. Збройна система Marder включає в себе гармату та кулемет, що дозволяє ефективно підтримувати піхоту під час атаки або оборони.

По-третє, висока бронезахищеність забезпечує надійний захист для екіпажу та піхоти, що перебуває всередині машини.Проте, як і у будь-якої техніки, у Marder є свої недоліки. Один з найбільших - це вік. БМП Marder був розроблений у 1960-х роках, тож деякі його характеристики можуть виглядати застарілими порівняно із новітніми бойовими машинами піхоти. Наприклад, системи управління вогнем та комунікації можуть потребувати модернізації, щоб відповідати сучасним вимогам бойових умов. Однак наразі той же Rheinmetall випускає модернізовані версії. 

В будь-якому разі, БМП Marder лишається важливим активом ЗСУ на полі бою. І хоча він може потребувати деякої модернізації, його військова ефективність залишається досить високою.

Раніше ми писали, що з початку війни німецькі партнери вже поставили до ЗСУ десятки бойових машин Marder. На ці замовлення уряд ФРН витратив десятки мільйонів євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.