Командування США підготувало план двотижневих ударів по Ірану - WSJ

Адмірал Купер розробив варіант жорсткої повітряної кампанії проти Тегерана на випадок ескалації

удари по Ірану Адмірал Купер Фото: wikimedia.org, колаж: Інформатор
В США зробили план щодо ударів по Ірану. Фото: wikimedia.org, колаж: Інформатор

Командування збройних сил США підготувало варіант жорсткої повітряної кампанії проти Ірану, яка може тривати до двох тижнів. Про це стало відомо на тлі того, як президент США розлютився через нову ракетну атаку Тегерана після паузи в обмінах ударами і пообіцяв "вибити з Ірану все лайно". План розробив очільник Центрального командування США адмірал Бред Купер, який керує військовою операцією зі свого штабу в Тампі. Наразі невідомо, чи Білий дім ухвалить рішення про запуск цього сценарію.

Про існування двотижневого плану ескалації повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на людей, обізнаних із ситуацією. За даними видання, тиждень тому президент США сидів на борту Air Force One в аеропорту Делавера, спостерігаючи за тим, як з-за кордону привозять труни чотирьох американських військових, загиблих у війні з Іраном. Саме тоді на борту літака відбулася імпровізована нарада за участю голови Об'єднаного комітету начальників штабів генерала Дена Кейна, міністра оборони Піта Гегсета та адмірала Купера.

Журналісти WSJ звертають увагу, що адмірал Купер здебільшого залишається в тіні генерала Кейна і міністра Гегсета, які регулярно доповідають президенту в Овальному кабінеті і значно активніше залучені до обговорень у Білому домі. Проте саме Купер відповідає за практичну підготовку варіанту потужної повітряної кампанії проти Ірану.

Загострилося протистояння Вашингтона та Тегерана після удару по військових базах

Ситуація навколо Ірану різко загострилася після того, як Тегеран порушив паузу в обмінах ударами і атакував американські військові бази. У відповідь Пентагон завдав удару у відповідь по об'єктах, пов'язаних із Корпусом вартових ісламської революції. Загибель чотирьох американських військових під час цих обмінів стала для Білого дому додатковим приводом розглядати сценарії посилення тиску на Тегеран.

Саме двотижневий план адмірала Купера може стати інструментом такого тиску, якщо перемовини чи стримування не спрацюють. Питання, наскільки довго триватиме нова повітряна кампанія у разі її запуску, залишається відкритим.

військові США Фото: centcom.mil
Командування збройних сил США підготувало план проти Ірану. Фото: centcom.mil

Тегеран і Вашингтон продовжують обмінюватися ударами

Раніше Інформатор повідомляв, що Іран порушив паузу в обмінах ударами зі США і атакував американські військові бази балістичними ракетами. Також ми писали, що у відповідь США завдали удару по об'єктах КВІР, коли Пентагон уразив цілі, пов'язані з Корпусом вартових ісламської революції.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити