RU
Головна
Життя
14:23, 14 Жовтня
Информатор UA

Интро

Двічі на рік навесні і восени в Україні переводять годинники на літній час і назад. Більшість ваших гаджетів зроблять все за вас, і самі переведуть стрілки. Для тих, хто не хоче забути перевести час на наручних або настінних годинниках, Інформатор розповідає, коли у 2021 переводити годинники на зимовий час. У який день переводити стрілки годинника Традиційно перехід на зимовий час в Україні відбувається в останню неділю жовтня. У 2021 році це 4:00 31 жовтня. У який бік переводити годинник Зміну зимового й літнього часу в Україні ввели у 80-х роках минулого століття, основна мета економія електроенергії. Влітку світловий день довший, темніє пізно, тому годинник переводять на годину вперед. Відповідно, взимку, коли світає набагато пізніше, а темніє раніше, стрілки потрібно переводити на годину назад. Як швидко звикнути до зимового часу Переведення годинника завжди невеликий стрес для організму, оскільки порушуються наші циркадні ритми. Кілька днів після переходу ви можете відчувати сонливість, дратівливість і проблеми зі сном. Кілька порад для того, щоби швидше адаптуватися: Готуйтеся заздалегідь. За тиждень до переведення стрілок почніть лягати спати трохи раніше. Почніть з 10-15 хвилин і поступово збільшуйте часовий інтервал, так ваш організм звикне до більш раннього відходу до сну. Перед сном обмежте використання гаджетів або хоча б переведіть їх у більш "теплий" режим. Забезпечте собі комфортне місце для сну: позбудьтеся від джерел шуму, повісьте темні штори на вікна, провітрюйте кімнату перед сном. Включіть у раціон продукти, які містять гормон сну мелатонін. Це вишня, кукурудза, волоські горіхи й арахіс, спаржа і броколі, корінь імбиру, гранат, оливки та інші. Нагадаємо, в Україні вже намагалися скасувати переведення годинників, але Верховна Рада провалила голосування. Законопроєкт пропонував встановити єдиний час на всій території України за всесвітнім координованим часом плюс 2:00 (UTC + 2), а також скасувати сезонний перехід часу. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Коли переводити годинники на зимовий час в Україні

Читать на русском
Коли переводити годинники на зимовий час в Україні

Розповідаємо коли і навіщо потрібно переводити стрілки годинника

Двічі на рік — навесні і восени — в Україні переводять годинники на літній час і назад. Більшість ваших гаджетів зроблять все за вас, і самі переведуть стрілки.

Для тих, хто не хоче забути перевести час на наручних або настінних годинниках, Інформатор розповідає, коли у 2021 переводити годинники на зимовий час.

У який день переводити стрілки годинника

Традиційно перехід на зимовий час в Україні відбувається в останню неділю жовтня. У 2021 році це 4:00 31 жовтня.

У який бік переводити годинник

Зміну зимового й літнього часу в Україні ввели у 80-х роках минулого століття, основна мета — економія електроенергії. Влітку світловий день довший, темніє пізно, тому годинник переводять на годину вперед. Відповідно, взимку, коли світає набагато пізніше, а темніє раніше, стрілки потрібно переводити на годину назад.

Як швидко звикнути до зимового часу

Переведення годинника — завжди невеликий стрес для організму, оскільки порушуються наші циркадні ритми. Кілька днів після переходу ви можете відчувати сонливість, дратівливість і проблеми зі сном.

Кілька порад для того, щоби швидше адаптуватися:

  • Готуйтеся заздалегідь. За тиждень до переведення стрілок почніть лягати спати трохи раніше. Почніть з 10-15 хвилин і поступово збільшуйте часовий інтервал, так ваш організм звикне до більш раннього відходу до сну.
  • Перед сном обмежте використання гаджетів або хоча б переведіть їх у більш "теплий" режим.
  • Забезпечте собі комфортне місце для сну: позбудьтеся від джерел шуму, повісьте темні штори на вікна, провітрюйте кімнату перед сном.
  • Включіть у раціон продукти, які містять гормон сну — мелатонін. Це вишня, кукурудза, волоські горіхи й арахіс, спаржа і броколі, корінь імбиру, гранат, оливки та інші.

Нагадаємо, в Україні вже намагалися скасувати переведення годинників, але Верховна Рада провалила голосування. Законопроєкт пропонував встановити єдиний час на всій території України за всесвітнім координованим часом плюс 2:00 (UTC + 2), а також скасувати сезонний перехід часу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.