Коли переводити годинники на зимовий час в Україні

Розповідаємо коли і навіщо потрібно переводити стрілки годинника

Коли переводити годинники на зимовий час в Україні

Двічі на рік — навесні і восени — в Україні переводять годинники на літній час і назад. Більшість ваших гаджетів зроблять все за вас, і самі переведуть стрілки.

Для тих, хто не хоче забути перевести час на наручних або настінних годинниках, Інформатор розповідає, коли у 2021 переводити годинники на зимовий час.

У який день переводити стрілки годинника

Традиційно перехід на зимовий час в Україні відбувається в останню неділю жовтня. У 2021 році це 4:00 31 жовтня.

У який бік переводити годинник

Зміну зимового й літнього часу в Україні ввели у 80-х роках минулого століття, основна мета — економія електроенергії. Влітку світловий день довший, темніє пізно, тому годинник переводять на годину вперед. Відповідно, взимку, коли світає набагато пізніше, а темніє раніше, стрілки потрібно переводити на годину назад.

Як швидко звикнути до зимового часу

Переведення годинника — завжди невеликий стрес для організму, оскільки порушуються наші циркадні ритми. Кілька днів після переходу ви можете відчувати сонливість, дратівливість і проблеми зі сном.

Кілька порад для того, щоби швидше адаптуватися:

  • Готуйтеся заздалегідь. За тиждень до переведення стрілок почніть лягати спати трохи раніше. Почніть з 10-15 хвилин і поступово збільшуйте часовий інтервал, так ваш організм звикне до більш раннього відходу до сну.
  • Перед сном обмежте використання гаджетів або хоча б переведіть їх у більш "теплий" режим.
  • Забезпечте собі комфортне місце для сну: позбудьтеся від джерел шуму, повісьте темні штори на вікна, провітрюйте кімнату перед сном.
  • Включіть у раціон продукти, які містять гормон сну — мелатонін. Це вишня, кукурудза, волоські горіхи й арахіс, спаржа і броколі, корінь імбиру, гранат, оливки та інші.

Нагадаємо, в Україні вже намагалися скасувати переведення годинників, але Верховна Рада провалила голосування. Законопроєкт пропонував встановити єдиний час на всій території України за всесвітнім координованим часом плюс 2:00 (UTC + 2), а також скасувати сезонний перехід часу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube