В Україні створили гарячу лінію підтримки батьків після пологів
Про те, що вагітність — це прекрасний період, наповнений неймовірними емоціями, можна говорити вічно, але давайте будемо чесними один з одним: всю цю «особливу ауру» затьмарює нескінченне занепокоєння, невизначеність і страх. Не всіх, але багатьох батьків. Де взяти гроші, як прогодувати, виростити, виховати, що можна й чого не можна, як впоратися з післяпологовою депресією, прийняти своє тіло, не угробити самооцінку… Це лише мала частина питань, які виникають після появи малюка і, на жаль, далеко не завжди на них знаходиться відповідь.
Якщо в інших країнах система працює на те, щоби матуся вийшла з пологового відділення з чітким планом дій і усвідомленням того, що відбувається, у нас — щоби матуся просто вийшла. Те, чи знають батьки базові речі по догляду за малюком і чи готові в принципі залишитися з ним сам на сам, — нікого не турбує, а якої-небудь програми підтримки молодих батьків в Україні немає. Підсумок — сотні сімей змушені розв'язувати проблеми «на ходу».
Перший зроблений із боку уряду крок — створення «гарячої лінії» підтримки батьків після пологів. Кілька днів тому її анонсувало Міністерство соціальної політики України, розповівши, хто і яку допомогу може отримати. Розповідаємо докладніше.
Гарячу лінію підтримки батьків розробила команда ГО «Клуб підтримки вагітності й материнства "Лада"». Розрахована вона на обох батьків та інших родичів, які піклуються про маму й дитину в післяпологовий період. Крім того, звернутися за допомогою можуть і ті, хто тільки планує заводити дитину, щоб дізнатися наперед про період після пологів.
Про що можна запитати:
Варто зазначити, що вся інформація, яку надають фахівці, — якісна й доведена, але не належить до медичних послуг. Оператори не мають права коментувати призначення лікаря або результати аналізів, ставити діагноз і призначати медикаментозне лікування — усе це зобов’язаний робити лікар. Крім того, гаряча лінія — не диспетчерська швидкої допомоги, тому якщо дитині необхідна екстрена медична допомога — звертатися варто на «103».
Упродовж місяця гаряча лінія підтримки батьків після пологів працює в тестовому режимі (її запустили 7 червня). Доступна психологічна підтримка й інформація про відновлення після пологів. Упродовж червня до сфери питань Лінії будуть додаватися такі блоки, як догляд за дитиною, налагодження сну дитини, грудне вигодовування, материнство і COVID-19, перші документні й соціальні виплати.
Раніше ми розповідали про те, що в Україні зрівняли чоловіків і жінок у праві на декретну відпустку. Тепер тати можуть брати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Також повідомляли, що МОЗ розробило програму пакета допомоги для вагітних у 2021 році — подробиці тут.