Кияни менше часу сидять без світла. Ситуація станом на 30 листопада у Києві

Читать на русском

В столиці досі діють екстрені відключення, але все йде до стабілізації

Читать на русском
Кияни менше часу сидять без світла. Ситуація станом на 30 листопада у Києві
Час та обсяг обмежень поступово скорочується

В столиці досі діють екстрені відключення, але все йде до стабілізації

Станом на середу, 30 листопада, жителі Києва вже менше часу проводять без світла. Якщо у понеділок середній час знеструмлення становив 9 годин, то вчора — вже 7 годин на добу. У середу і самі обмеження стали меншими — 545 МВт. 

Про це на своїй сторінці розповів генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко. 

"Протягом дня відключалося 953 тисячі клієнтів, на 5 тисяч менше, ніж учора. Але поки що ми все одно в режимі екстрених відключень. Стабілізаційні графіки не діють, але ми на них орієнтуємося і до них наближаємося", — написав вні. 

Також Коваленко відзначив, що в кожному населеному пункті першою чергою підключають до електроенергії об'єкти критичної інфраструктури, які також не беруть участь в екстрених відключеннях.  

"Разом з ними до ліній можуть бути підключені звичайні житлові будинки. Якщо їх можна переключити на іншу лінію, яка вимикається - то енергетики їх перемикають. Це нешвидкий процес, однак з хорошим прогресом: раніше на столицю таких будинків було 2000, зараз - 745.
Але є будинки, які не можна перепідключити на іншу лінію, щоб вимикати разом з усім містом", — так гендиректор YASNO пояснив, чому в деяких будинках майже не буває відключень. Водночас і для цих випадків розробляється рішення — ручне відключення, яке мають здійснювати ЖЕК/ОСББ чи керуючі компанії. 

Стан енергосистеми України сьогодні

Як повідомляють енергетики, на 30 листопада виробники електроенергії забезпечують вже 73% споживання електроенергії в Україні. Через дефіцит у 27 відсотків у областях України застосовують як стабілізаційні, так і екстрені відключення — їх складають та застосовують обленерго. Перелік обленерго можна знайти за посиланням.

Загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок семи хвиль ракетних ударів окупантів по енергетичній інфраструктурі країни. Ощадливе використання електроенергії дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.