Китай допоміг РФ збільшити тіньовий флот, щоб торгувати скрапленим газом в обхід санкцій - Bloomberg

Китай починає будувати власний «тіньовий флот» для імпорту підсанкційного російського зрідженого газу, наслідуючи схеми, які РФ використовує для продажу нафти. Це зміцнює енергетичний союз між Москвою та Пекіном, попри санкційний тиск Заходу

Китай допоміг РФ збільшити тіньовий флот, щоб торгувати скрапленим газом в обхід санкцій - Bloomberg
Китай активізує зусилля з імпорту російського ЗПГ

Китай продовжує імпортувати російський зріджений природний газ (ЗПГ), попри західні санкції, і може створювати власний «тіньовий флот» танкерів для його транспортування. Ця схема нагадує ту, що Росія вже використовує для експорту нафти — через мережу маловідомих компаній і судновласників, зареєстрованих за фіктивними адресами, щоб обійти обмеження Заходу.

Про це повідомляє агентство Bloomberg. За даними журналістів, Пекін уже отримує достатні обсяги дешевшого газу трубопроводами, однак морські постачання дозволяють диверсифікувати джерела енергії та зміцнити зв’язки з Москвою. Для Росії, яка втратила доступ до європейського ринку після вторгнення в Україну, китайський напрям став ключовим.

Згідно з даними судноплавного моніторингу, один із танкерів — CCH Gas — приховує своє місцеперебування, прямуючи до китайського порту з російським вантажем. Його власник зареєстрований у Гонконзі за тією ж адресою, що й компанія-посередник Samxin Secretarial Services Ltd., яка може бути пов’язана зі схемами обходу санкцій.

Bloomberg зазначає, що перевезення ЗПГ є технічно складнішими, ніж нафти, адже вимагають спеціальних суден, здатних витримувати температуру −162°C. Водночас Китай, за оцінками аналітиків, прагне забезпечити собі довгострокові постачання російського газу, попри посилений контроль США та ЄС за такими операціями.

Санкції проти РФ

У жовтні ЄС ухвалив 19-й пакет санкції проти РФ. Ключовим елементом нового пакета став «енергетичний блок», який передбачає заборону імпорту російського скрапленого газу (СПГ). Для короткострокових контрактів заборона набуде чинності через 6 місяців, а для довгострокових — із 1 січня 2027 року, що узгоджується з планом Єврокомісії RePowerEU. ЄС також посилив обмеження співпраці з двома нафтовими гігантами РФ і запровадив санкції проти 117 танкерів «тіньового флоту», довівши загальну кількість підсанкційних суден до 558.

США також запровадило пакет санкцій проти Росії. Обмеження спрямовані на два найбільші нафтові концерни — «Роснєфть» і «Лукойл», а також десятки їхніх дочірніх структур, що займаються видобутком, переробкою та продажем нафти й газу на території РФ. Всі активи цих підприємств у США або під контролем американських осіб тепер заморожені. Будь-які фінансові операції з ними заборонено, а порушення правил тягне за собою цивільну чи кримінальну відповідальність.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити