Київський ТРЦ Ocean Plaza конфіскують у російського олігарха Ротенберга

Читать на русском

ВАКС конфіскував активи російського олігарха Аркадія Ротенберга та його сина Ігоря. Серед конфіскованого майна є торговий центр Ocean Plaza, що у Києві.

Читать на русском
Російський олігарх Ротенберг залишився без активів в Україні
Російський олігарх Ротенберг залишився без активів в Україні

ВАКС конфіскував активи російського олігарха Аркадія Ротенберга та його сина Ігоря. Серед конфіскованого майна є торговий центр Ocean Plaza, що у Києві.

Вищий антикорупційний суд сьогодні, 20 березня, дозволив конфіскувати активи російського олігарха Аркадія Ротенберга, а також його сина Ігоря. Головна підстава -  застосування до них санкцій.

Рішення набуде чинності за десять днів, якщо сторона відповідача не захоче оскаржити його в апеляційному порядку. Майно близького друга путіна перейде у власність держави і буде передано до управління Фонду держмайна.

Серед конфіскованих активів є 100% частки статутного капіталу ТОВ "Авангард-Віларті", 66,65% частки статутного капіталу ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь".

"Позовну заяву Міністерства юстиції України до Ротенберга Аркадія, Ротенберга Ігоря, Пономаренка Олександра, Скоробогатька Олександра про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України "Про санкції", – задовольнити. Застосувати до громадян російської федерації Ротенберга Аркадія, Ротенберга Ігоря, Пономаренка Олександра, Скоробагатька Олександра щодо кожного з них санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України "Про санкції". Стягнути в дохід держави активи щодо яких Ротенберг Аркадій, Ротенберг Ігор, Пономаренко Олександр, Скоробагатько Олександр здійснюють дії, тотожні до права розпорядження ними, а саме: частку у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ "Авангард-Віларті", а також частку у 66,65% ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь", – йдеться у повідомленні головуючої судді Олени Танасевич.

Як відомо, Міністерство юстиції подало позов до російського олігарха Ротенберга, його сина Ігоря, а також російських мільярдерів Олександра Скоробогатька та Олександра Пономаренка.

Предметом позову є конфіскація торгівельно-розважального центру Ocean Plaza, якою вказані особи володіють через ТОВ "Інвестиційний союз "Либідь" (засновником є ТОВ "Авангард-Віларті", а власниками цієї фірми вказуються кіпрські компанії Ocean plaza project та Ethoder Investments Limited).

Ocean Plaza у власності України

Київський ТРЦ Ocean Plaza конфіскують у російського олігарха Ротенберга 1

Ocean Plaza це - один із найбільших торговельно-розважальних центрів Києва.

З лютого до кінця листопада 2022 року він не працював. За цей час 66,65% корпоративних прав ТОВ "ІС "Либідь", які належать російським власникам, передали під контроль Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА).

Прибутки ТРЦ Ocean Plaza, розташованого у Києві, через ланцюжок компаній раніше йшли в сім'ю російського олігарха Аркадія Ротенберга/ Завдяки отриманим коштам його син придбав у росії два патронних заводи, які виготовляли озброєння для російського ВПК.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що президент України Володимир Зеленський ввів в дію санкціі проти близького оточення путіна, у списках був російський олігарх Аркадій Ротенберг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.