Кешбек за придбання українських товарів: в ОП розповіли, коли запрацює нова програма

Нова програма повністю розроблена, але потребує узгодження

Український кешбек
Програма зробить придбання українських товарів більш привабливим

Програма національного кешбеку "Купуй українське", анонсована президентом України Володимиром Зеленським, може запрацювати до кінця березня. Її вже повністю розробили й тепер чекає наступний етап – погодження з міжнародними партнерами та ухвалення Кабміном. Після цього українці зможуть отримувати частину коштів, витрачених на товари вітчизняних виробників. 

Відповідну заяву зробив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма на KIEF TALKS, повідомляє Forbes Ukraine. Зазначається, що мешканці країни будуть отримувати кешбек за покупку будь-якого локального товару. Відповідна методика вже розроблена, але цифра кешбеку поки не погоджена. 

"Людина буде отримувати класичний кешбек за покупку локального товару. Цифру поки сказати не можу, але вона дуже достойна", - сказав Шурма.

Він додав, що буде декілька умов для отримання кешбеку українцями. Найперша, це безготівкова оплата, щоб "стимулювати прозорість". Також продавець має бути платником на загальній системі оподаткування.

"Хтось може дискутувати про відсоток локалізації. Але будь-який товар на полиці, навіть якщо в Україні його лише упакували чи забрендували, то це вже 40% від роздрібної ціни. А якщо це сплата податків, то синергія для країни зрозуміла", - підкреслив Шурма.

За словами посадовця, держава теж буде робити фокус на купівлю українського товару. Наразі цей механізм знаходиться у розробці.

Нова державна програма

Вперше про державну програму кешбек "Купуй українське" повідомив президент 26 лютого. За його словами, вона потрібна для того, щоб якомога більше українських підприємств могли зберегти й масштабувати свою роботу. Кошти повертатимуться на спеціальну карту. Це потрібно для того, щоб вони лишались в України й далі працювали на користь держави. 

Очікуваний сумарний ефект зростання споживчого попиту завдяки цій програмі – +0,14% ВВП, а також 22 тисячі нових робочих місць та понад 4 мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету.

Уряд вже затвердив зображення торговельної марки для товарів, що вироблені в Україні. Користуватися ним зможуть представники бізнесу, громадські організації та держустанови абсолютно безкоштовно.

Информатор и «Україна на часі»: что посмотреть на YouTube

Также следить за материалами в видео-формате можно на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а также «Україна на часі Shorts». Там оперативно появляются новости – от событий на фронте, политики и экономики до спорта, шоубиза и светской хроники. Также вы можете узнать комментарии ведущих экспертов или просмотреть ежедневные, еженедельные и даже ежемесячные подборки главных новостей.

Поговоримо з Іриною Ворожбит, історикинею, акторкою та експерткою з програми «Літопис Незламності». Темою нашої розмови стане вихідний день на честь свята 8 березня. Чому так сталося, що Міжнародний день захисту прав жінок та боротьби за рівність з чоловіками перетворився на вихідний день? Долучайтеся, буде цікаво.

 

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube