Ударні безпілотники прилетіли до Казані, Саранська, Гуково та Волгограду, місцеві мешканці заявили про сирену, тривогу, вибухи та пожежі
Росія вночі на 10 квітня приймала у себе візит "санкційних дронів", які навідалися до Казані, Саранську, Гуково та Волгограду. У цих містах лунали вибухи та працювала прротиповітряна оборона. Попри переможні реляції про "все збито" у мережі з'явилися відео пожеж на атакованих об'єктах - росіяни традиційно звинуватили "уламки".
Зокрема, за даними російських ЗМІ та OSINT-каналів вперше з початку повномасштабної війни проти України увімкнули повітряну тривогу в Казані (столиця Татарстану). Місцеві повідомили про сирени та вибухи - скоріше за все, працювала протиповітряна оборона.
Казань знаходиться приблизно у 1500 кілометрах від кордону України. Адміністрація цього російського суб'єкта активно підтримує війну в Україні, а також на території Татарстану знаходиться "Алабуга" - завод, де окупанти збирають іранські "шахеди".
В місті Саранськ у Мордовії оголошували повітряну тривогу, під час якої було чутно вибухи та сталася сильна пожежа. Поки що невідомо, що саме уразили дрони. Також вибухи було чутно у Гуково в Ростовській області.
Окремо дрони атакували Волгоград, місцеві мешканці повідомляли про щонайменше сім вибухів. Аеропорт Волгограда закрили на прийом та відправку рейсів. Місцева влада визнала факт атаки, зазначивши, що в одному з районів отримала пошкодження "ємність з нафтопродуктами".

За даними OSINTерів, реально ж під атакою перебував магістральний нафтопровід "Волгоград-Тихорецьк", який призначений для перекачування нафтопродуктів у південні регіони РФ, зокрема на розтрощений нещодавно нафтотермінал "Шесхаріс". Після атаки дронів вибухи та пожежі фіксувалися в районі ГПС "Тингута" - це ключовий об'єкт на цій ділянці нафтопроводу.


Нагадаємо, у тимчасово окупованій Феодосії у ніч на 8 квітня пролунали вибухи, після чого виникла масштабна пожежа. За словами місцевих жителів, загоряння сталося в районі найбільшого морського нафтового термінала у Криму. У мережі з’явилися відео з місця події, на яких видно сильне полум’я.
У ніч на 6 квітня російський Новоросійськ зазнав атаки дронів. Під ударом опинився найбільший на півдні РФ нафтоналивний термінал "Шесхаріс". Унаслідок влучань на причалі №1 виникла масштабна пожежа через розлив нафти. Також пошкоджено причал №2, вузли СІКН (систему вимірювання кількості та показників якості нафти) і запірну арматуру трубопровідної системи, що контролюють роботу нафтоналивних причалів.
У ніч на 5 квітня дрони атакували нафтопереробний завод у Кстово Нижегородської області. Також дрони вже вчергове навідалися до Ленінградської області. Ціллю став один з головних нафтоекспортних портів Кремля - Приморськ, який і без того значно постраждав від атак БПЛА протягом останніх тижнів.