Головна
Україна
Події
21:17, 27 Вересня
Информатор UA

Интро

Влада іспанського регіону Каталонія хоче узгодити з центральною владою проведення нового референдуму щодо незалежності. Останній референдум проводили у 2017 році, хоча його визнали незаконним.  Про це заявив глава каталонського уряду Пере Арагонес, передає Інформатор з посиланням на Reuters. За його словами, для проведення нового референдуму в Каталонії потрібна підтримка з боку Мадрида. "Я не сумніваюся, що це найшвидший та найефективніший спосіб провести ще одне голосування, тому що він заснований на уроках 2017 року та долає труднощі, які не дозволили нам реалізувати результат п'ятирічної давності", - сказав Арагонес. Він додав, що його пропозиція є "найбільш інклюзивною, демократичною і зрозумілою для міжнародного співтовариства" і він хоче добиватися підтримки від усіх політсил Каталонії. Водночас Мадрид не планує схвалювати таку ініціативу Арагонеса. "У них такі максималістські устремління, які уряд абсолютно не поділяє", - заявила офіційний представник іспанського уряду Ісабель Родрігес. Додамо, у червневі в Каталонії проводили соцопитування, згідно з яким близько 52% жителів регіону виступають проти незалежності, а 41% - підтримують її. Каталонія та Іспанія  Так звану пропозицію "угоди про ясність" було зроблено незадовго до п'ятої річниці референдуму про несанкціоновану незалежність Каталонії та в критичний момент для її сепаратистського руху, який затьмарений розбіжностями між помірними та радикалами, які загрожували зруйнувати коаліційний уряд. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес висловився за діалог з Каталонією для відновлення відносин після того, як одностороння заявка на незалежність у 2017 році занурила Іспанію у найгіршу політичну кризу за останні роки. Тим не менш, він, як і раніше, рішуче виступає проти незалежності й досі виключає юридичний референдум. Конституція Іспанії блокує розпад країни, але деякі вчені та каталонські сепаратисти стверджують, що може бути законний простір для голосування, якщо іспанський уряд погодиться. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Каталонія вимагає згоди Іспанії на новий референдум про незалежність

Читать на русском

В уряді Іспанії цю пропозицію відхиляють

Читать на русском
Каталонія вимагає згоди Іспанії на новий референдум про незалежність

В уряді Іспанії цю пропозицію відхиляють

Влада іспанського регіону Каталонія хоче узгодити з центральною владою проведення нового референдуму щодо незалежності. Останній референдум проводили у 2017 році, хоча його визнали незаконним. 

Про це заявив глава каталонського уряду Пере Арагонес, передає Інформатор з посиланням на Reuters.

За його словами, для проведення нового референдуму в Каталонії потрібна підтримка з боку Мадрида.

"Я не сумніваюся, що це найшвидший та найефективніший спосіб провести ще одне голосування, тому що він заснований на уроках 2017 року та долає труднощі, які не дозволили нам реалізувати результат п'ятирічної давності", - сказав Арагонес.

Він додав, що його пропозиція є "найбільш інклюзивною, демократичною і зрозумілою для міжнародного співтовариства" і він хоче добиватися підтримки від усіх політсил Каталонії.

Водночас Мадрид не планує схвалювати таку ініціативу Арагонеса.

"У них такі максималістські устремління, які уряд абсолютно не поділяє", - заявила офіційний представник іспанського уряду Ісабель Родрігес.

Додамо, у червневі в Каталонії проводили соцопитування, згідно з яким близько 52% жителів регіону виступають проти незалежності, а 41% - підтримують її.

Каталонія та Іспанія 

Так звану пропозицію "угоди про ясність" було зроблено незадовго до п'ятої річниці референдуму про несанкціоновану незалежність Каталонії та в критичний момент для її сепаратистського руху, який затьмарений розбіжностями між помірними та радикалами, які загрожували зруйнувати коаліційний уряд.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес висловився за діалог з Каталонією для відновлення відносин після того, як одностороння заявка на незалежність у 2017 році занурила Іспанію у найгіршу політичну кризу за останні роки.

Тим не менш, він, як і раніше, рішуче виступає проти незалежності й досі виключає юридичний референдум. Конституція Іспанії блокує розпад країни, але деякі вчені та каталонські сепаратисти стверджують, що може бути законний простір для голосування, якщо іспанський уряд погодиться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.