Канада запроваджує нові мита у відповідь на тарифи Трампа

Оттава оголосила про додаткові тарифи на американські товари з 8 вересня у відповідь на дії Вашингтона

прапори Канади і США
Канада вводить нові мита проти США

Канада запроваджує додаткові мита у розмірі 15%, 25% і 50% на товари зі Сполучених Штатів. Нові тарифи почнуть діяти з 8 вересня. Загальна вартість канадських мит становитиме 27,6 мільярда канадських доларів, або 19,9 мільярда доларів США. Рішення стало відповіддю на запровадження Вашингтоном з 22 серпня 50-відсоткового мита на канадські товари. 

Про нові контрмита повідомило Міністерство фінансів Канади. Одночасно з тарифами уряд оголосив пакет підтримки для бізнесу та працівників на 7,5 мільярда канадських доларів, що еквівалентно 5,4 мільярда доларів США.

"Ми обрали захист канадців. Наші контрмита долар за долар, ставка за ставку, а також багатомільярдний пакет підтримки захистять працівників, фермерів, сім'ї та бізнес", - заявив міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань.

Розміри нових контрмит Канади тотожні американським тарифам та охоплять товари, на які США поширили мита. Мита у 50% діятимуть, зокрема, для сталі та алюмінію, які раніше обкладалися канадським 25-відсотковим тарифом, а також меблів, одягу та взуття. Водночас залишаються чинними й попередні канадські контрмита на американські товари, зокрема на автомобілі.

Канада вводить нові тарифи на товари зі США
Канада вводить нові тарифи на товари зі США

Як загострилося протистояння Вашингтона й Оттави

Торгові переговори між США та Канадою зірвалися в ніч на 21 серпня, і країни знову опинилися в стані торгової війни. Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що сторони не змогли досягти угоди, яка "відповідала б нашим цілям", і наказав канадським переговірникам повернутися з Вашингтона до Оттави. Того ж дня набули чинності 50-відсоткові американські мита на канадські товари вартістю близько 20 мільярдів доларів.

На столі переговорів було зниження американських мит на канадські сталь, алюміній і автомобілі. Сталь та алюміній наразі обкладаються 50-відсотковими зборами, і посадовці розглядали можливість зменшити їх удвічі. Проте домовитися сторони не змогли, і Вашингтон пішов на посилення тарифного тиску замість пом'якшення умов.

Раніше Інформатор повідомляв, що на тлі торговельного протистояння президент США Дональд Трамп заявив про можливість перейменування озера Онтаріо на озеро Америка, пояснивши це тим, що Вашингтон більше не має наміру мати справи з канадською провінцією.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити