Канада сенсаційно програла Латвії на старті чемпіонату світу з хокею

Турнір триватиме з 21 травня по 6 червня 2021 року.

Чехія пропустила на останній хвилині і програла збірній Росії. Латвія не тільки обіграла одного з фаворитів турніру, але і не дозволила канадцям закинути жодної шайби.

Про перебіг подій в матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор,з посиланням на IIHF .

У п'ятницю, 21 травня, в Латвії відбулися перші матчі чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні. Спочатку турнір повинні були прийняти Латвія спільно з Білоруссю. Однак Білорусь позбавили права проведення турніру, і всі матчі відбудуться в Латвії.

У турнірі беруть участь 16 команд, розбитих на дві групи. Оскільки через пандемію коронавірусу не проводилися змагання в нижчих дивізіонах, еліту  цього року не покине жодна команда. А по чотири кращі збірні з кожної групи вийдуть до чвертьфіналу і продовжать боротьбу за медалі.

У першому матчі групи А зустрілися збірні Росії та Чехії. Росіяни відкрили рахунок в матчі, реалізувавши першу ж більшість. Чехія відігралася на 10-й хвилині, після точного кидка Якуба Флека. Росія знову вийшла вперед у другому періоду, а на 38-й хвилині Врана рахунок зрівняв. Втретє Росія повела на 44-й хвилині. Цього разу збірній Чехії знадобилося більше часу, щоб відігратися. На 58-й хвилині Кубалік реалізував більшість, і, здавалося, перевів гру в овертайм, але за 19 секунд до фінальної сирени Григоренко приніс перемогу збірній Росії.

У другому поєдинку групи А зійшлися збірні Словаччини та Білорусі. Словаки відразу взялися за справу і на 4-й хвилині відкрили рахунок. Ще дві шайби Цегларіка і Поспішила дозволили збірній Словаччини піти на першу перерву виграючи 3: 0. Другий період закинутих шайб не приніс, а ось на 6-й хвилині третьої двадцятихвилинки Грівік закинув у ворота збірної Білорусі четверту шайбу. Деяка розслабленість зіграла зі словаками злий жарт. Стефанович та Шаранговича в проміжку між 14-й і 15-й хвилиною закинули дві шайби і повернули інтригу в поєдинок. На 59-й хвилині Білорусь заробила буліт, але Шаранговича не зміг переграти воротаря збірної Словаччини. А через кілька секунд Грман закинув шайбу в порожні ворота збірної Білорусі, поставивши крапку в матчі.

У групі В збірна Німеччини грала з Італією. Перший період завершився внічию 2: 2, причому всі шайби побували у воротах в останні 5 хвилин. А ось другий період пройшов за повної переваги збірної Німеччини. Німці закинули 5 шайб і практично вирішили питання про переможця. У третьої двадцятихвилинки суперники знову закинули по дві шайби, тільки тепер в першій половині періоду. Німеччина здобула велику перемогу, але головні випробування чекають команду в наступних матчах.

Один з фаворитів турніру збірна Канади зустрілася з господарями чемпіонату світу збірної Латвії. Латвія відкрила рахунок в поєдинку, причому зробила це за півтори секунди до кінця першого періоду. Канадці вже чекали сирену, а Мікс Індрашіс кидком між щитків голкіпера реалізував більшість.

Незважаючи на ім'я і статус суперника, Латвія не притискалася до своїх воріт і продовжувала атакувати. На 9-й хвилині другого періоду Батна, підставивши ключку під кидок Роналдс Кеніньш, зробив рахунок 2: 0 на користь господарів чемпіонату. Канадці набагато більше кидали по воротах суперника (27 кидків проти 12), але за 40 хвилин матчу так і не змогли пробити воротаря латвійської збірної.

Час матчу невблаганно спливав, а Канаді ніяк не вдавалося закинути хоча б одну шайбу. Канадці отримали чисельну перевагу і за 3 хвилини до кінця третього періоду зняли воротаря. Голкіпер канадців до воріт так і не повернувся, але зайвий польовий гравець не допоміг команді закинути. Латвія здобула несподівану перемогу, що стала для команди першої в історії зустрічей зі збірною Канади.

Група А:

• Росія - Чехія 4: 3 (1: 1, 1: 1, 2: 1);
  • Білорусь - Словаччина 2: 5 (0: 3, 0: 0, 2: 2);

Група В:

• Німеччина - Італія 9: 4 (2: 2, 5: 0, 2: 2);
  • Канада - Латвія 0: 2 (0: 1, 0: 1, 0: 0).

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 22 травня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв, про підсумки жеребкування хокейної Ліги чемпіонів за участю ХК «Донбас» і жеребкуванні чемпіонату Європи з волейболу за участю збірної України, про завоювання українським плавцем «золота» чемпіонату Європи, а також про матчі серії плей-офф баскетбольної Суперліги  .