Кадиров хвалиться запуском чеченського супутника. Він виявився студентською роботою з деталей з AliExpress

Супутник не мав до Чечні жодного відношення та був студентською роботою учнів Курського університету

Рамзан Кадиров
Рамзан Кадиров

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив про запуск на орбіту Землі першого чеченського супутника. Експерт не вважає, що ця розробка має якийсь стосунок до Чечні. Більше того, окремі деталі для апарата купили на китайському онлайн-маркеті AliExpress

Що за супутник

Глава Чечні Рамзан Кадиров 27 червня опублікував відео запуску з космодрому «Східний» ракетоносія «Союз 2.1 Б» із супутником «Ахмат-1» на борту. Він наголосив, що це перший чеченський супутник, який вийшов на орбіту Землі.

 

Кадиров у своїй публікації зазначав, що це перший чеченський супутник, який вийшов на орбіту Землі, і що він повністю розроблений фахівцями Чеченського державного університету імені Героя Росії Ахмата-Хаджі Кадирова спільно з експертами Південно-Західного державного університету в рамках програми «Дежурний планетою» . 

Супутник не чеченський

Як розповів популяризатор космонавтики Віталій Єгоров, частково супутник зібраний з деталей з AliExpress, а важлива інтелектуальна робота щодо його збирання проводилася не в Чечні. Також експерт зазначив, що загалом перший чеченський супутник «оплачувався не чеченцями, розроблявся не чеченцями і запустився також не чеченцями», проте він похвалив студентську кафедру за першу роботу. 

«Електронно-компонентна база цього супутника, найімовірніше, з AliExpress, але в даному випадку це некритично. Половина всіх у світі малорозмірних освітніх супутників ідуть звідти. Більш важливо — як зібрати всі ці компоненти та з'єднати в одну систему, що працює. Тут потрібна серйозна інтелектуальна робота, але вона також була проведена не в Чечні, оскільки платформа цього космічного апарату розроблялася в Курському університеті — там працює дуже сильна студентська лабораторія з малих космічних апаратів. І вони вже виробляють свої платформи супутників та надають для користування іншим освітнім установам як за кордоном, так і в Росії. Принаймні вони працювали за кордоном до 2022 року. Приймач даних, який там використовується, також стандартний. Я практично впевнений, що в Чечні його не розробляли і, швидше за все, він теж покупний. У цьому випадку я не знаю, у кого вони його придбали. Це приймач сигналів цивільних літаків, тобто будь-який користувач Flightradar користується тими самими даними, які прийматиме цей супутник. Єдина різниця в тому, що Flightradar приймає сигнали в основному наземних станцій, а супутник зможе ловити ці сигнали з космосу. Таких супутників теж багато, і це цілком цивільне застосування сигналів. Ці дані супутник теж зможе приймати лише з цивільних літаків. Сплатилася вся ця програма Чеченського університету за рахунок російської федеральної програми Space-π, за якою до космосу полетіло 16 космічних апаратів”, - зазначив Віталій Єгоров. 

Традиції російської брехні

Це не вперше, коли державні структури чи офіційні особи видають китайські технології за свої новітні розробки. АТ «Концерн „Автоматика“», що раніше входить до держкорпорації «Ростех», видало китайське обладнання за свою розробку антенних систем для забезпечення супутникового зв'язку в машинах, залізничних складах, на кораблях і геліокоптерах. На цьому концерн заробив 300 млн рублів, виділених як субсидія. 

У 2022 році на виставці озброєння «Армія-2022» показали робота-собаку із прикріпленим зверху протитанковим гранатометом. Незважаючи на те, що робота повністю обернули в чорний чохол, в ньому легко впізнали китайського робопса для дому. Насправді він не вміє стріляти і може ходити вулицею лише у сонячну погоду, тримає заряд не більше двох годин, його легко зламати.

 

Також ЗМІ та експерти неодноразово звертали увагу на те, що багато «російських» БПЛА зібрано з деталей з AliExpress

Як раніше повідомляв Інформатор, компанія AliExpress оголосила про закриття свого єдиного офіційного складу у росії. Він знаходиться у місті Чехове, але вже з 1 червня цього року перестане працювати. Проте це не означає, що AliExpress покидає рф, компанія просто більше не буде займатися доставкою товарів. Перейняти цю роль пропонують "Пошті росії" або іншим кур'єрським службам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube